MediaCat

Herkesin yaşaması gereken keyif

Volkswagen Avustralya’nın kampanyasında direksiyon keyfe emanet.

Yakınında uzağında kimselerin görünmediği deniz fenerinde yalnız yaşayan bir bekçi. Birini bekler gibi gözü hep uzaklarda. Yalnızlıkla arası nasıl, bilinmez ama yaptığı her işe keyif kattığı ortada. Öyle ki kimilerine iki adımlık yol gibi görüneni bile şölene çevirebilir.

Araçlarının sürüş deneyimine odaklanan DDB Sidney imzalı yeni marka platformu “Let’s Go for a Drive”ı hayata geçiren Volkswagen Avustralya, yönetmenliğini Steve Rogers’ın üstlendiği kampanya filminde otomobil kullanmak için çok ama çok az nedeni olan bir deniz feneri bekçisinin keyfini ekrana taşıyor.

Volkswagen gibi ikonik bir markayla çalışmanın işlevselliğin ötesine geçecek yenilikçi bir konsepte ihtiyaç duyduğunu, Volkswagen ile kaliteli bir otomobilde vakit geçirme deneyiminin herkesin hak ettiği bir şey olduğunu ifade eden DDB Sidney Yönetici Kreatif Direktörü Matt Chandler, “Tüm geçmiş çalışmaları göz önünde bulundurup, çok basit bir hikâyeyi güzel bir şekilde anlatmak istedik. En kısası da olsa sürüşün basit keyfini veren bir hikâye. Bu küçük masalla gurur duyuyoruz. Onu böyle olağanüstü müşteriler ve prodüksiyon işbirliğiyle hayata geçirdiğimiz için çok şanslıyız” yorumunda bulunuyor.

DDB Sidney Kreatif Ortağı Jenny Mak, “Olağanüstü otomobiller sizi yalnızca bir yerlere götürmekle kalmaz, bir şeyler hissettirir. Kimi otomobiller de bunu diğerlerinden daha iyi yapar. Kaliteli otomobilde zaman geçirmenin verdiği dönüştürücü bir güç var ve herkes bunu yaşamayı hak ediyor. Marka kampanyası, insanlara sürüşün nasıl bir şey olabileceğini hatırlamaları için, hadi sürüşe çıkalım diyen bir davet” açıklamasında bulunuyor.

DDB ve marka arasındaki sinerjiye dikkat çeken Volkswagen Avustralya Binek Araçlar Genel Müdürü Michal Szaniecki ise “Kreatif konseptle başından itibaren bağ hissettik ve bunun bir marka olarak kim olduğumuzu ve insanların otomobillerimizi kullanırken nasıl hissetmelerini istediğimizi direkt anlattığını düşündük” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.