MediaCat

Herkes için spor

Decathlon, yenilenen marka kimliğiyle ilgili detayları dün gerçekleştirdiği bir basın toplantısında paylaştı.

Mart ayında yeni marka amacını ve yenilenen logosunu Paris’te düzenlediği bir lansmanla duyuran Decathlon, tüm dünyada “Ready to Play?” sloganıyla yenilenen vizyonunun detaylarını Türkiye’de de basın mensuplarıyla paylaştı.

Decathlon Türkiye Pazarlama<br />
ve İletişim Direktörü<br />
Öykü Pamuk Dolanbay

Decathlon Türkiye Pazarlama
ve İletişim Direktörü
Öykü Pamuk Dolanbay

Dün The Stay Bosphorus’ta gerçekleşen basın toplantısında Decathlon’un yenilenen bakış açısını açıklayan Decathlon Türkiye Pazarlama ve İletişim Direktörü Öykü Pamuk Dolanbay, DSÖ verilerine göre dünya nüfusunun yüzde 70’inin hareketsiz olduğu bilgisini paylaşarak Decathlon’un temel amacının insanları sporun keyif ve faydalarıyla harekete geçirerek herkes için pozitif etki yaratmak olduğunu söyledi:

“Herkesin kendi koşullarına göre spor yapmasına olanak sağlama hedefimiz doğrultusunda, sporun kazanmaktan fazlası olduğunu vurgulayan yenilikçi bir kültür benimsiyor ve bu kültürü yaygınlaştırıyoruz. Spor ister genç ister yaşlı, sporcu veya amatör olsun; ister bir hedefi olsun ister sadece hareket etmek istesin tüm insanlara değer sunuyor. Aslında hepimiz çocukluğumuzdan beri bir şekilde sporun içindeyiz ve herkes spordan kendine özgü şekilde faydalanıyor. Bu nedenle tüm dünyada yeni marka konumlandırmamızın iletişimini ‘Ready to play?’ sloganıyla yapmayı tercih ettik. Aslında burada ‘Ready to play?’ sorusuyla, Decathlon olarak oyun alanını eşitlemekteki taahhüdümüzü yerine getirmek için hazır olduğumuzu belirtmenin yanı sıra her yaştan ve seviyeden sporseveri, spordan daha fazla keyif alması ve yaşamına daha fazla enerji katması için oyuna davet ediyoruz.”

Decathlon olarak önceliklerini perakendeden markaya çevirmeyi planladıklarını söyleyen Dolanbay, haziran ayında yeni üyelik programlarını açıklayacaklarının da bilgisini verdi. Macaristan, Fransa ve İspanya’yla birlikte öncelikli ülkelerden biri olan Türkiye’de hayata geçecek program, Decathlon markaları etrafında, farklı spor dallarına ve hareketli yaşama ilgili her kesimden insanı kapsayan bir topluluk yaratmayı hedefliyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.