MediaCat

Decathlon marka kimliğini yeniledi

Paris’te düzenlediği lansmanda yeni marka amacını paylaşan Decathlon, yenilenen logosunu da tanıttı.

Sporu herkese ulaştırma misyonunu sahiplenen Decathlon, yeni marka amacını ve logosunu duyurdu.

Markanın toplumlar ve gezegenin iyiliğine katkıda bulunmaya yönelik uzun vadeli North Star projesine dayanan ve “Move People Through the Wonders of Sport” (İnsanları Sporun Harikalarıyla Harekete Geçirin) ifadesiyle dile getirilen dönüşüm kapsamında, marka kimliğini daha dinamik bir görünüme bürüyen orbit logo kullanılacak.

Decathlon CEO<br />
Barbara Martin-Coppola

Decathlon CEO
Barbara Martin-Coppola

Paris’te düzenlenen lansman etkinliğinde “Bugün Decathlon’un hem tarihi hem de geleceği için çok özel bir ana tanık oluyoruz” diyen Decathlon CEO’su Barbara Martin-Coppola, markanın dönüşümünü şu sözlerle anlattı: “Dünyanın spora her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğu bir dönemi yaşıyor; sporun birleştirici gücünün hem fiziksel hem de zihinsel sağlığa iyi geldiğine inanıyoruz. Decathlon olarak, ‘insanları sporun harikalarıyla harekete geçirerek’ bireyler, toplum ve gezegenimiz üzerinde daha büyük bir pozitif etki yaratmak istiyoruz. Takım arkadaşlarımızla birlikte North Star’a, yani bize bu doğrultuda yol gösteren ışığımıza ve hedefimize doğru çalışmaktan gurur duyuyoruz. Bugün Decathlon topluluğunun, ‘herkesin kendi koşullarına göre spor yapmasına olanak sağlamak’ hedefine doğru kat ettiği yolu ve gösterdiği azmi kutlamak için bir araya geldiğini görmek muhteşemdi. İş yapma biçimimizi daha da geliştiren bu iddialı yeni stratejimizin, Decathlon’un benzersiz ve güvenilir bir spor markası olarak sektöre öncülük etmesini sağlayacağından eminim.”

Decathlon’un yeni marka kimliği, yeni dönem hedeflerini yansıtırken geçmişine de gönderme yapıyor. Yeni logo, mavi rengi ve orbit simgesiyle dikkat çekiyor. Bu simge, hareketliliği ifade ederken yeni zirvelere ulaşma hedefini ve sürdürülebilir iş modelinin merkezinde bulunan döngüsellik kavramını temsil ediyor.

Decathlon, yeni ve basitleştirilmiş bir marka portföyü aracılığıyla sporu herkese ulaştırmak için tüm potansiyelini ortaya çıkarmayı hedefliyor. Decathlon’un yeni marka portföyünde Quechua (dağ), Tribord (su sporları), Rockrider (bisiklet), Domyos (fitness), Kuikma (raket), Kipsta (takım sporları), Caperlan (doğa gözlemi), Btwin (kentsel mobilite) ve Inesis (hedef sporları) olmak üzere dokuz kategori uzmanı marka ve Van Rysel, Simond, Kiprun ve Solognac gibi markalar yer alıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.