MediaCat

Hepsiburada, Internet Retailer 400 listesinde ilk 100’de

hepsiburada.com Internet Retailer 400 listesinde ilk 100’e girmeyi başaran tek Türk markası oldu.

Hepsiburada, Internet Retailer 400 listesinde ilk 100’de

E-ticaret sektörünün nabzını tutan araştırmalar yapan ve istatistikler derleyen Internet Retailer, 2012 yılı raporunu yayımladı. Perakende satış yapan şirketleri kapsayan raporda, Avrupa’nın en büyük 400 şirketi yer alıyor. Hepsiburada.com, 191 milyon 349 bin dolar ciro ve yüzde 32’lik büyüme oranıyla Avrupa’nın zirvedeki şirketleri arasında 89. sırada yerini aldı.

Avrupa’nın en büyük şirketleri listesinde 12.3 milyar dolarlık ciro ile Amazon.com liderliği korurken, ikinci sırayı 6,2 milyar dolarlık ciroyla Otto Group aldı. 5.4 milyar dolar ciro kaydeden Tesco ise üçüncü sırada yerini aldı. Internet Retailer’ın 2011 yılı Avrupa ilk 300 şirket listesinde Türkiye’den 17 şirket yer almıştı. Bu yılki listede ise Türkiye perakende şirketlerinden Hepsiburada.com dışında 3 şirketin yer alabilmesi dikkat çekti.

E-ticaret sektörünün hızla büyüdüğü Türkiye’de, e-ticaret markalarının listede geçtiğimiz yıla göre daha az yer bulması, dünyada e-ticaretin baş döndürücü bir hızla büyüdüğünü ve sadece bu büyümeye ayak uydurmayı başaran markaların paralel büyüme sağladığını gözler önüne serdi.
 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.