Henkel oyun alanını Blendax ile genişletiyor

Marka, Blendax’ı satın aldı.

09.03.2016 - 12:52 | MediaCat

Henkel'de üst düzey atama

Persil, Schwarzkopf ve Loctite gibi markaları portföyünde barındıran Henkel, temel saç bakım ürünleri kategorisini güçlendirmek ve gelişmekte olan piyasalardaki payını genişletmek amacıyla Ortadoğu/Afrika ve Doğu Avrupa bölgelerine odaklanacak bir dizi satın alım için Procter & Gamble ile anlaşma imzaladı.

Anlaşma kapsamında Pert, Shamtu ve Türkiye’nin ilk şampuan markası Blendax’ı portföyüne katan markanın odağını Rusya, Suudi Arabistan ve Türkiye oluşturuyor.

Satınalmayla ilgili konuşan Henkel Başkan Yardımcısı ve Beauty Care İş Biriminden Sorumlu Yönetim Kurulu Hans Van Bylen kararın Henkel’in gelişmekte olan piyasalardaki payını güçlendirme ve ülkelerdeki güçlü kategorilere yatırım yapma stratejilerinin bir parçası olduğunu belirterek gelişmekte olan piyasaların gelecekte de ortalamanın üzerinde büyümeye devam edeceğine inandıklarını ve mevzubahis markaların Henkel Beauty Care iş birimine çok uygun olduğunu ekledi. Hans Van Bylen, Blendax’ın da aralarında olduğu yeni ürünlerin Henkel’in bakım ürünlerini güçlendireceği ve daha fazla genişleme için markaya bir platform yaratacağı görüşünde.

Tarafların mali ayrıntıları açıklamama konusunda uzlaştığı anlaşmanın tamamlanması için antitröst otoritelerin onayı bekleniyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.