MediaCat

Hayat kurtaran Sevgililer Günü çikolatası

Bowel Cancer Australia’dan Sevgililer Günü’nü farkındalık fırsatı olarak değerlendiren çalışma.

Sevgililer Günü ve çikolatanın yan yana gelmesi pek şaşırtıcı değil. Bu özel günde sevgililer birbirlerine pek tabii aşk dolu notlarıyla birlikte çikolata hediye edebilir ama farklı bir dokunuşla bu lezzetli hediyeye hayat kurtarıcı bir mesaj eklemek de mümkün.

Bağırsak kanseriyle mücadele eden yardım kuruluşu Bowel Cancer Australia, Clemenger BBDO ve yemek tasarımcısı Ryan L Foote ile birlikte bu Sevgililer Günü’nü sıradışı çikolatalarla süslüyor. 25-44 yaş arası için en ölümcül kanser türü olan bağırsak kanseri ve semptomları hakkında farkındalık yaratan projede özel tasarım 3D baskılı çikolatalar kullanılıyor.

Gerçek sevgililerin birbirleriyle tuvalet alışkanlıkları dahil her şey hakkında konuşabildiklerinden hareket eden projede bağırsak kanseri belirtilerini temsilen dört çeşit çikolata yer alıyor: Jammy (dışkıda kan), Gooey (rutinde ani değişiklik), Airy (nedensiz kilo kaybı) ve Chunk (karında şişlik).

Clemenger BBDO Yönetici Kreatif Direktörü Richard Williams, “Bağırsak kanserine dair algıyı değiştirmek için özellikle kanserin kendilerini etkilemeyeceğini düşünen genç kitledeki önyargıları yıkmamız ve dışkı hakkında konuşmayı normalleştirmemiz gerekiyor. Onlara ulaşmak için sosyal medyadan iyi yol yok ve çikolata odaklı bir kampanya başlatmak için Sevgililer Günü’nden daha iyi bir zaman var mı? Çünkü birini gerçekten seviyorsanız her şey hakkında konuşabilirsiniz” diyor.

Kampanyayı güçlendirmek ve daha geniş kitleye ulaşmasını sağlamak için TikTok Irregular Chocolates kampanyasına gönüllü destek sunuyor.

Sınırlı sayıda üretilen çikolatalar, her çift için bir kutuyla sınırlı olmak üzere ücretsiz dağıtılıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.