MediaCat

Hastane korkusuyla savaşan LEGO’lar

LEGO’dan minik hastaların sağlık tetkiklerine yönelik korkularını yatıştırmayı amaçlayan proje.

Hastane korkusuyla savaşan LEGO’lar

Hastanede olmak, özellikle neden orada olduğunu tam olarak kavrayamayan çocuklar için göz korkutucu bir deneyim olabilir. Endişeleri hafifletmeyi uman LEGO Group, minik hastaları sağlık tarama süreçleriyle tanıştırmak ve göründüğü kadar korkunç olmadıkları konusunda güvence vermek için hastanelere MRI cihazı biçiminde modellenmiş LEGO setleri bağışlıyor.

Projede görev alan LEGO çalışanı Fraser Lovatt’ın yayınladığı fotoğraflar, setin beyaz, mavi ve gri renklerden oluşan iki yapıdan oluştuğunu gösteriyor. İlki, bir minifigürün gülümseyerek girdiği bir MRI tarayıcısını gösterirken, diğeri tarama sonuçlarını inceleyen bir doktorun odasını tasvir ediyor.

Sağlık personellerinin çocukları tetkik süreçlerine rahatça hazırlayabilmeleri için bir yol yaratmayı amaçlayan Erik Ullerlund Staehr tarafından hayal edilen setin, çocukların kaygı düzeylerini azaltarak, hastanede geçirecekleri zamanları daha eğlenceli ve daha az korkutucu kılması umuluyor.

Sadece hastanelere dağıtılmak üzere geliştirilen set, LEGO mağazalarında satışa sunulmayacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.