Gucci ile tam yol ileri

TikTok’un tren gözlemcisi Francis Bourgeois, Highsnobiety'nin Gucci x The North Face kampanyasında kondüktör olarak kamera karşısında.

28.01.2022 - 14:12 | Ceren Berfin Beyazdağ

“Trainspotting” denince çoğumuzun aklına Danny Boyle’un 1996 yapımı kült filmi gelmekte. Bu sözcüğü gerçek anlamıyla kullanan 21 yaşındaki Francis Bourgeois ise TikTok’un tren gözlemcisi olarak tanınıyor. İngiltere’nin her noktasında tren avına çıkan Bourgeois, trenlerin her detayını bir kuş gözlemcisi misali büyük bir şevkle bilmekte. Pandemiden itibaren tren gözlemciliğini ara sıra yaptığı bir hobiden milyonlarla paylaştığı bir tutkuya dönüştüren Francis, kafasına taktığı GoPro’su ve sempatik enerjisiyle TikTok’taki 2,2 milyon takipçisinin gönlünü kazandı.

Francis Bourgeois’nın trenlere olan tutkusu sadece TikTok’taki izleyicilerin değil, ünlü markaların da dikkatini çekti: Gucci, The North Face işbirliğiyle çıkardığı kış koleksiyonunun reklam yüzü olarak Francis Bourgeois’yı seçti. Gözde kayak merkezleri St. Moritz, Courchevel ve Cortina’da mağaza açarak ve bu seneki kış koleksiyonları için The North Face ile işbirliği yaparak outdoor giyime lüks bir bakış sunan Gucci, Bourgeois’yı kondüktör koltuğuna oturtarak, izleyenleri Alpler’e doğru pitoresk bir tren yolculuğuna çıkartıyor. Reklam filminin analog tarzda çekimi koleksiyondaki blok renk paleti ve doğadan esinlenen motiflerle birleştirmesi, izleyenleri ayrıca zaman yolculuğuna çıkarıyor.

Yapımcılığını Highsnobiety’nin üstlendiği The North Face x Gucci reklam kampanyası, TikTok’un markaların pazarlama stratejilerinde ne denli büyük bir potansiyele ve etkiye sahip olduğunu yeniden kanıtlıyor. Belli bir ekonomik sınıfa hitap eden marka hem The North Face işbirliğiyle hem de bu reklam kampanyasıyla aslında lüks ve high-end markaların dahi genel izleyiciye kolayca hitap edebileceğini gösteriyor.

Paulo Coelho’nun dediği gibi, “Hayat bir trendir, tren istasyonu değil.” Gucci ve The North Face’in kampanyası da Coelho’nun bu sözü misali keşifle, eğlenceyle, samimiyetle ve biraz da Gucci’nin ışıltısıyla izleyenleri büyülüyor.

Kaynak: Highsnobiety

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.