Hasbro Türkiye 25. yılını kutladı

Geçtiğimiz günlerde Esma Sultan Yalısı'nda gerçekleşen Hasbro Türkiye'nin 25. yıl özel kutlamasına...

28.07.2009 - 13:29 | MediaCat

Geçtiğimiz günlerde Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleşen Hasbro Türkiye’nin 25. yıl özel kutlamasına; Hasbro Avrupa Başkanı John Harper, EMEA (gelişmekte olan ülkeler) Genel Müdürü Henk Suelmann, Hasbro Türkiye ekibi ve iş ortakları katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Hasbro Avrupa Başkanı John Harper, Türkiye ekibine teşekkür ederek konuşmasına başladı. Harper daha sonra, yeni gelişmeler ve piyasaya sunulacak yeni markalar ile ilgili Hasbro Ceo’nun mesajını iletti.

Kürsüyü Jonh Harper’dan devralan EMEA (gelişmekte olan ülkeler) Genel Müdürü Henk Suelmann ise yaptığı konuşmada; Hasbro olarak küresel amaçlarından bahsederek, gelişen pazarlar için fırsatları sıraladı. Global oyuncak pazarının sürekli büyümesi, çocuk nüfus oranının yüksekliği, markalı oyuncak pazarındaki rekabetin gelişmiş pazarlara oranla daha az olması gibi konulara dikkat çekti. Türkiye, Yunanistan, Polonya, Macaristan ve Çek Cumhuriyeti gibi gelişmekte olan önemli pazarlarda ofislerinin olduğunu belirten EMEA başkanı Henk Suelmann, Rusya, Brezilya ve Çin’in yeni açtıkları ofisler arasında bulunduğunu söyledi. Suelmann, Romanya, Arjantin, Şili ve Hindistan’da da ofisler açacaklarını belirtti. Suelmann ayrıca; Türkiye’nin de içinde oluğu EMEA (gelişmekte olan ülkeler) pazarlarının, yıllık %30 büyüme hızı ile Hasbro’nun büyüme hızına önemli bir katkıda bulunduğunu söyledi.

Kürsüde en son yerini alan Hasbro Türkiye Genel Müdürü Canan İlter ise konuşmasında; “Son 10 yılda satış gelirlerimizi %200 büyüterek ciromuzu üç katına çıkardık. Türkiye oyuncak pazarına 10 yılda 30’dan fazla marka sunarak ulaşılması zor bir başarı yakaladık” dedi. 20 milyon $’ın üzerinde toplam marka yatırımı yaptıklarını belirten İlter, her yıl ortalama %20 büyümeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi. Türkiye’nin 18 milyon çocukla Avrupa’nın en yoğun çocuk nüfusuna sahip ülke olduğunu söyleyen İlter, Türkiye bu ülkeler arasında en düşük gelir seviyesine sahip ülke olmasına rağmen, hızlı büyüyen ekonomi sayesinde, oyuncak pazarında önemli bir paya sahiptir dedi.

Gecenin sonunda, 25 yıllık yolculukta Hasbro Türkiye’nin başarısına katkı sağlayan kişi ve kurumlara birer plaket verildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.