MediaCat

Çocuğunuza iyi insan olmayı öğretecek bir oyuncak

Yalnızca kızınıza değil, oğlunuza da.

Çocuğunuza iyi insan olmayı öğretecek bir oyuncak

Çocuğunuza kıymet bilmeyi öğreten bir oyuncak düşünün. Ona sorumluluk duygusu aşılayacak, onu iyi bir yetişkine dönüştürecek bir oyuncak. Sonra, bu oyuncağın bir bebek olduğunu varsayın. Ve çocuğunuzun erkek olduğunu. Oğlunuzun o oyuncak bebekle oynamasını ister miydiniz?

ABD menşeli oyun ve oyuncak üreticisi Hasbro, oyuncak bebek markası Baby Alive için oyuncak seçimi etrafında şekillenen toplumsal cinsiyet stereotiplerini sorgulayan bir reklam filmi yayınladı. Sıklıkla kız çocuklarının oynadıkları bir oyuncak olarak görülen ve bir erkek tarafından oynanmasının halen garipsendiği oyuncak bebeklerin çocuklara sorumluluk almayı, kıymet bilmeyi ve daha iyi yetişkinlere dönüşmeyi öğrettiğini söyleyen reklam filmi Ogilvy Brezilya imzası taşıyor.

“Amacımız, hem kızların hem de erkeklerin oyuncak bebeklerle oynayarak pek çok şey öğrenebileceklerini göstermekti” diyor Hasbro Pazarlama Direktörü Kellen Silverio ve ekliyor: ”

Bu, sevgiyi besleyen eden özgür ruhlu, oyuncu bir hareket ve çocukların birbirlerine kıymet veren yetişkinlere dönüşmelerine çok yardımcı oluyor.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.