Vizyoner bir burjuvanın anıları

Veba biter, çay sevdası sonsuza kadar sürer.

25.04.2019 - 10:28 | Arzu Nilay Kocasu

Vizyoner bir burjuvanın anıları

İngiliz tüccar ve girişimci Thomas Twining tarafından yaklaşık 300 yıl önce kurulan ve çayın yanı sıra kahve ve sıcak çikolata gibi içecekler de satarak tüketicilere renkli bir yelpaze sunan Twinings of London’ın Kuzey Amerika şubesi Twinings of North America, geçmişe yolculuk yaptığı bir reklam kampanyası yayınladı.

İki reklam filminden oluşan Terry & Sandy imzalı kampanya, dönemin beğeni ve sorunlarının tamamen dışında bir hayat sürerek zihnini 300 yıl sonrasının beğeni ve sorunlarına dair isabetli tahminlerde bulmaya yoğunlaştıran ve bunu başaran Thomas Twining’in 1706 yılında açtığı dükkânında, dostlarıyla yaptığı çay sohbetlerine konuk oluyor.

Twinings North America Pazarlama Başkan Yardımcısı Katie Butler, herkesin özgünlükten bahsettiği bugünlerde, reklam kampanyalarıyla “modası geçmiş ve eski kafalı gözükmeden” markanın mirasına ve deneyimine dikkat çekmek istediklerini açıklıyor.

“Thomas Twining, kahvenin kral tahtında oturduğu 1700’lerde bir çay şirketi kurdu” diyen Terry & Sandy Kurucu Ortağı ve CEO’su Sandy Greenberg ise reklam filmlerinde başrolün şirketin merhum kurucusuna verilme nedenini şu sözlerle açıklıyor:

“Kelimenin her anlamıyla bir girişimciydi ve esasen çayı İngiltere’nin tüm kesimlerine yaydı. Velhasıl, markanın İngiliz mirasını ve emsalsiz kalitesini Thomas’dan daha iyi kim sergileyebilir?”

KÜNYE

  • Reklamveren: Twinings of North America
  • Reklam Ajansı: Terri & Sandy
  • Yönetmen: Clay Weiner
Kaynak: Ads of the World, Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.