MediaCat

Haluk Erkmen hakkında bilmediğiniz 6 şey

Smaç yarışması, garip yeme alışkanlıkları ve masal kitapları…

Haluk Erkmen hakkında bilmediğiniz 6 şey

Kendisine dair altı bilinmeyeni öğreneceğimiz reklamcılarda sıra Puck Global Kreatif Diretörü Haluk Erkmen’de.

Serinin önceki isimlerine göz atmak isteyenleri, Alametifarika Kurucu Ortağı ve Yönetici Kreatif Direktörü Uğurcan Ataoğlu, Titrifikir Kurucu Ortağı ve ECD’si Kerem Kanık, 4129Grey CEO/Chief Happiness Officer ve Grey EMEA Chief Digital Officer Alemşah Öztürk, Cheil Worldwide Turkey Kreatif Direktörü Cihan Kavaklıpınar, Serdesin Kurucu ve Chief Creative Director’ı Serhat Bayram, Wanda Digital Yönetici Ortağı Burçak Günsev, Tribal Worldwide İstanbul Ajans Başkanı ve ECD’si Arda Erdik, Punch Kurucu ve Kreatif Direktörü Ali Musa Paça, Rafineri Kreatif Direktörü Setenay Özcan Yıldırım, Ogilvy&Mather İstanbul ECD’si Selim Ünlüsoy, C-Section Kreatif Direktörü Kıvanç Talu, MullenLowe İstanbul ECD’si Emrah Akay, Medina Turgul DDB Yönetici Kreatif Direktörü Gökhan Erol ve Conept ECD’si Kerem Özkut‘un bilinmeyenlerine alalım.

1. Karanlık tarafın gücünü biliyorum.

Beni tanıyanlar sağlam bir Star Wars hayranı olduğumu ve figürlerini biriktirdiğimi çok iyi bilir. Daha az bilinense, sadece ve sadece “karanlık taraf”ın figürlerini topladığım.

Haluk Erkmen hakkında bilmediğiniz 6 şey

Star Wars koleksiyonerlerinin bulduğu an atladığı Kotobukiya’nın 1/7 figürlerinden az bulunan 9-10 tanesi de rafımda mevcut. (Ajansta faili meçhul kazalar yüzünden Darth Vader’lardan biri çolak kalmasaydı çok para edecekti ama işte…)

2. Yemek yerken bazen sınırları zorluyorum.

Yemek yerken de yaparken de adeta bir gurme ruhuna sahibim. Ancak bazı yemekleri yeme şeklim konusunda saçma alışkanlıklarım var.

Sigara böreğini bala batırıp yiyorum, İzmir köfteyi ve patatesi püre oluncaya kadar ezip karıştırıyorum, şerbetli tatlıların yanından sütü eksik etmiyorum.

3. Uyurken hem üstümü hem yüzümü örtüyorum.

İki yastıkla uyuyorum. Biri kafamın altında, biri kafamın üstünde. Yıllardır gittiğim her yere benimle gelen yastığımın öyle bir formu var ki, hem yüzümü hem kulaklarımı kapatıyor, top patlasa uyanmamamı sağlıyor.

Başımdan eksik olmaması dileğiyle.

4. Smaç yarışmasında ikinciliğim var.

Lisede hımbıl bir öğrenciyken önce basketbolu sonra da potaya smaç basmayı kafaya taktım. Uzun bir süre durmadan zıpladım ve ilk sağlam smacımı ikinci yılın sonunda bastım.

Beş yılın sonunda katıldığım smaç turnuvasında da ikinci oldum. (Birinci olan 2 metrelik arkadaşa sevgiler.)

5. İlk paramı masal kitaplarından kazandım.

Üniversitedeyken ilk paramı masal kitapları resimleyerek kazandım. Bu işe başlarken tek motivasyonum bir araba almaktı. Ama sonra iş ciddiye bindi, ödüller kazandım ve toplamda 20’nin üzerinde masal kitabı resimlemiş oldum.

Ha bu arada arabayı da almıştım.

6. Yazısı okunamayan bir çizerim.

Yazım o kadar eciş bücüş ki bazen ben bile okuyamam. Hatta o kadar çirkindir ki, askerde asteğmen yazımı görüp beni ilkokul terk sanmıştı. Bu yüzden not defterlerim kelimelerden çok çizimlerle dolu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.