Haftanın en çok reklam alan yerli dizileri hangileri?

Medya Takip Merkezi’nin (MTM) 24-30 Eylül haftasında TV kanallarında yaptığı reklam ölçüm sonuçlarına göre, haftanın en fazla reklam alan...

04.10.2007 - 13:45 | MediaCat

Medya Takip Merkezi’nin (MTM) 24-30 Eylül haftasında TV kanallarında yaptığı reklam ölçüm sonuçlarına göre, haftanın en fazla reklam alan yerli dizileri belirlendi. Yeni, özel ve tekrar bölümleriyle prime time’da toplam 53 farklı yerli dizinin ekranlara geldiği haftada, en çok reklam alan yerli dizisi “Kurtlar Vadisi Pusu” oldu…

Reytingi yüksek, genel içerikli sekiz TV kanalında, en fazla izlenen zaman dilimi olarak kabul edilen prime time’da yapılan reklam ölçümüne göre, en fazla reklamı ‘Kurtlar Vadisi Pusu’ aldı. 27 Eylül Perşembe gecesi ekranlara gelen Kurtlar Vadisi Pusu, toplam 183 reklam alırken; reklamvereni yanıltmadı ve aynı zamanda gecenin en çok izlenen yapımı oldu. 24-30 Eylül haftasının en çok reklam alan ikinci yerli dizisi ise yine Show TV ekranlarında izleyicilerle buluşan Pusat’tı. Yayımlandığı gün reyting sıralamasında 6. olan Pusat, 139 reklamla listenin ikinci sırasına yerleşti.

MTM’ nin aynı araştırmasına göre; Kanal 7’de yayımlanan, ilahi adalet konulu ‘TV Filmi’ adlı yerli dizi, hafta boyunca izleyicilerin karşısına üç bölümle çıktı. Dizi, üç bölümde ortalama 107 spotla, en çok reklam alan üçüncü yapım oldu. Benzer içerikteki bir diğer yerli dizi ‘Küçük Semazen’ ise yine Kanal 7 ekranları aracılığıyla meraklılarıyla buluştu. Küçük Semazen, hafta boyunca prime time’da yayımlanan iki bölümde ortalama 94 spot reklam alarak, reklamverenin en çok tercih ettiği 12. yapım oldu.

Töre ve gelenekler konulu dizilere de reklamverenin ilgisi yüksek oldu. ATV ekranlarından izleyenleri ile buluşan Sıla, 104 spotla; Show TV’de yayınlanan Ezo Gelin, 100 spotla en çok reklam alan diğer diziler oldular.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.