Boşa korna çalma alışkanlığına karşı kampanya

İstanbul başta olmak üzere birçok büyük şehirde günden güne artan keyfi ve gereksiz korna çalma alışkanlığına karşı

04.10.2007 - 14:12 | MediaCat

İstanbul başta olmak üzere birçok büyük şehirde günden güne artan keyfi ve gereksiz korna çalma alışkanlığına karşı bir web sitesiyle başlatılan Boşa Korna Çalma isimli kampanya, toplumun birçok farklı kesiminden ilgi görüyor.

23 Eylül 2007 Pazar günü faaliyete geçen web sitesinde, kampanyanın ilk amacının, “www.bosakornacalma.com” adresine en az 1 milyon ziyaretçi toplayarak toplumda konuyla ilgili bir bilinç oluşturmak olduğu söyleniyor. Kampanyanın yaratıcıları, gerekli desteği bulmaları halinde kampanyayı televizyon ve gazete gibi mecralarda yer alacak filmler ve ilanlarla devam ettirmeyi planlıyorlar. Nihai hedef ise, kamuoyu, basın ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle ilgili makamların gereksiz korna çalmayı caydırıcı hale getirecek adımlar atmasını sağlamak olarak açıklanıyor.

www.bosakornacalma.com” adlı web sitesinde önce, yardımseverliği ve sabrıyla tanınan Türk insanının trafikte neden bu kadar kaba ve gürültücü olduğu sorgulanıyor, sonra ülkemizdeki korna çalma türleri esprili bir dille anlatılıyor. Kampanyaya bireysel ya da kurumsal destek vermek isteyenler için iki ayrı bölümün bulunduğu sitede ziyaretçilerin, duvar kağıdı ve logo gibi dokümanları bilgisayarlarına yükleyebilme imkanı da mevcut.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.