MediaCat

Haber şampiyonu üniversiteler

Üniversitelerin yazılı basında çıkan haber sayılarına göre, 2011 yılını kapsayan haber karnesi açıklandı.

Haber şampiyonu üniversiteler

Üniversitelerin yazılı basında çıkan haber sayılarına göre, 2011 yılını kapsayan haber karnesi açıklandı.

Medya Takip Ajansı Interpress’in yaptığı araştırmaya göre, yazılı basında 157 üniversite hakkında toplam 314 bin 133 haber ve yazının yayınlandığı tespit edilirken, çıkan haber sayısının geçen yıla göre yüzde 75 arttığı belirlendi. Yayınlanan haber sayısına göre oluşan listede, bu yıl ilk 25 sıra içinde hiçbir vakıf üniversitesinin yer alamadığı da ortaya çıktı.

Ulusal, bölgesel ve yerel iki bine yakın gazete ile derginin tek tek incelendiği araştırma sonuçlarına göre, 2011 yılında devlet üniversiteleri içinde en çok haber 19 bin 432 adetle Akdeniz Üniversitesi hakkında çıktı.

İstanbul Üniversitesi 16 bin 995 haberle ikinci olurken, Selçuk Üniversitesi de 15 bin 776 haberle üçüncü sırayı aldı. Listenin ilk on sırasında yer alan ve 10 bin haber barajını aşan diğer üniversiteler ise, Anadolu, ODTÜ, Ankara, Hacettepe, İTÜ ve Gazi üniversiteleri oldu.

Ülke geneline yayılmış 50’yi aşkın vakıf üniversitesi içinde ise, 4 bin 962 haberle ilk sırada Bilkent Üniversitesi’nin yer aldığı görüldü.

3 bin 963 haberle Bilgi Üniversitesi ikinci sırayı alırken, Bahçeşehir Üniversitesi çıkan 3 bin 374 haberle üçüncü oldu. Vakıf üniversiteleri içinde ilk on sırayı oluşturan diğer okullar ise, Sabancı, TOBB, Başkent, Yeditepe, İzmir Ekonomi, Zirve ve Koç üniversiteleri oldu.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.