MediaCat

Haber Global’de üst düzey atama

Haber Global’in yeni genel yayın yönetmeni belli oldu.

Haber Global’de üst düzey atama

Yayın hayatına 2018 yılında başlayan haber kanalı Haber Global, kanalın Ankara temsilciliğini üstlenen Tuba Atav’ın 16 Aralık 2020 itibarıyla genel yayın yönetmenliğine atandığını duyurdu. Haber Global Genel Yayın Yönetmeni olarak Atav, yeni görevi kapsamında, kanalın tüm yayın faaliyetlerinden sorumlu olacak.

Gazetecilik kariyerine 1991 yılında Anadolu Ajansı Dış Haberler Diplomasi Muhabiri olarak başlayan Atav, 1996 yılında Star TV’de savunma ve diplomasi muhabirliği görevini üstlendi. 2000 yılında Kanal 6 Ankara Sorumlu Müdür olarak çalışan deneyimli gazeteci 2001 yılında başbakanlık muhabiri olarak göreve başlayadığı ATV’de 2005 yılında Ankara temsilciliği görevine getirildi.

2008’de Show TV’ye transfer olan Atav, 2010 yılında haber genel yayın yönetmenliğine atandı. Daha sonra SKY Türk 360’ta genel yayın yönetmenliğini ve ana haber bülteni sunuculuğunu üstlenen Tuba Atav, Kasım 2018’de Demirören Haber Ajansı Genel Müdür Yardımcısı ve Ankara Temsilcisi olarak görev yaptıktan sonra 9 Mart 2020 itibarıyla parçası olduğu Haber Global’de Ankara temsilcisi olarak çalışmalarını sürdürdü. Atav’ın kariyerinde, ayrıca, Aktüel dergisi ve Takvim gazetesinde yazarlık deneyimi de bulunuyor.

Haber Global Genel Yayın Yönetmeni olarak faaliyetlerini doğrudan CEO’ya raporlayacak Tuba Atav yeni görevi hakkında şu yorumda bulundu: “Haber kanallarının yükseleni Haber Global’in tarafsız, hızlı, özgür haberciliğini daha da ileri götürmeyi hedefliyorum. Güçlü ve deneyimli kadromuzla izleyicimize her zaman en doğru ve hızlı haberi vereceğiz. Seyircimizden aldığımız güçle yolumuza devam edeceğiz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.