MediaCat

A Milli Erkek Futbol Takımı’nın yeni ana sponsoru vivo

Akıllı telefon üreticisi vivo, Türkiye Futbol Federasyonu ile sponsoruluk anlaşması imzaladı.

A Milli Erkek Futbol Takımı’nın yeni ana sponsoru vivo

Türkiye pazarına geçtiğimiz aylarda giriş yapan akıllı telefon üreticisi vivo, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile yaptığı işbirliğiyle A Milli Erkek Futbol Takımı’nın ana sponsoru oldu.

TFF ve vivo işbirliğinin imza töreni ve basın toplantısı TFF Başkanı Nihat Özdemir, vivo Türkiye CEO’su Andrew Liu, vivo Türkiye Pazarlama Müdürü Selin Dayıoğlu Kıran, TFF Sponsorluk ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alkın Kalkavan, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ve Milli Futbolcu Mert Günok’un katılımlarıyla online gerçekleşti.

İşbirliğinin duyurulduğu toplantıda Havas İstanbul imzalı #DevOynarız kampanyasının lansman filmi de gösterildi.

Toplantıda vivo’nun A Milli Erkek Futbol Takımı’nın ana sponsoru olduğunu duyurmaktan duydukları mutluluğu dile getiren vivo Türkiye CEO’su Andrew Liu, “Bu güzel ülkeye ve insanlarına sağlam bir bağlılıkla Ağustos 2020’de Türkiye pazarına girmekten onur duyduk ve bugün kararlılığımıza ve adanmışlığımıza yönelik somut bir adım atıyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu ile bizi ‘resmî akıllı telefon ortağı’, daha da önemlisi, önümüzdeki iki yıl boyunca Türkiye A Milli Takımı’nın güvenilir ortağı yapacak bir anlaşma imzalıyoruz” dedi.

vivo’nun dünyada futbola önemli yatırımları olduğunu belirten Liu, “vivo olarak, insanları kendine saygı duymaya ve enerjik bir yaşam tarzına sahip olmaya teşvik etmenin önemine inanıyoruz. FIFA 2018 Dünya Kupası’nın resmî sponsoruyduk ve geçen ay UEFA 2021’e sponsorluğumuzu duyurmuştuk. Spor ve uluslararası turnuvalarda desteğimizi sağlamaya kararlıyız ve vermeye devam edeceğiz. Futbol tutku ve coşku dolu bir spor ve dünya çapında milyonlarca taraftara neşe ve heyecan veriyor. Futbolun ruhu, titiz ve sürekli ilerlemeyle yakından alakalı. Bunlar hem Türk futbolunun hem de vivo’nun ulusal ve global arenada paylaştığı değerler” şeklinde konuştu.

A Milli Erkek Futbol Takımı’nın asla pes etmediğini ve her zaman “Dev Oyna”dığını; bağlılığı, cesareti ve nihai başarıya olan inancıyla milyonlara ilham verdiğini aktaran Liu, “vivo olarak, bu heyecan vereci yolculukta A Milli Erkek Futbol Takımı’nın ve Türk taraftarlarının gerçek bir ortağı olmak istiyoruz. Türkiye’de her açıdan ‘Dev Oynuyoruz!’. Amacımız, ekip olarak tek bir hedef etrafında birleşmek, hayatta hep daha iyisini birlikte oluşturmak ve birlikte yaşadığımızı hissetmek. Bu sponsorlukla, bu muhteşem ülkede ağırlanmaktan büyük mutluluk ve onur duyuyoruz” dedi.

İmza töreni ve basın toplantısına video konferans yöntemiyle katılan TFF Başkanı Nihat Özdemir ise, TFF olarak futbolda değerli yatırımları olan vivo ile işbirliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtirken, “Federasyonumuz her zaman dünyanın en iyi markalarıyla işbirliği yapmıştır. vivo’nun Türkiye pazarına girme kararı bizi bir araya getirdi. Çinli bir ortakla ilk kez işbirliği yapmanın heyecanını yaşıyoruz. vivo küresel, öncü bir teknoloji şirketi ve onlarla olan ortaklığımız, milli takımımız için Dünya Kupası Elemeleri ve EURO 2020 öncesinde ekstra bir motivasyon olacaktır. Umarım FIFA Dünya Kupası Katar 2022’de birlikte olacağız. Çok güçlü bir markanın desteğini almaktan memnuniyet duyuyoruz. vivo’ya Türk futboluna verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum ve ortaklığımızın uzun yıllar devam etmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Türkiye’de futbolun gelişimine ve özellikle de ülkenin gururu milli takıma verdiği desteklerden ötürü vivo’ya teşekkür eden TFF Sponsorluklar ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alkın Kalkavan ise “Yeni sponsorumuz vivo, akıllı telefon teknolojisi sektörünün en önemli oyuncularından biri ve dünyada başarılı bir marka. Ülkemizde kısa süre önce faaliyetlerine başlayan vivo ile işbirliği yapmaktan ve futbolumuzu desteklemek için başka bir global marka daha getirmekten gurur duyuyoruz.” dedi. Milli takımın yeni başarılarında vivo’nun desteğinin kendilerini daha da güçlendireceğini ifade eden Kalkavan, “Bu nedenle bu iş birliğinin daha uzun yıllar devam etmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Türkiye pazarına Ağustos ayında iddialı bir giriş yaptıklarını ancak A Milli Erkek Futbol Takımı’nı destekleme fikriyLe TFF ile görüşmelerinin daha önce başladığını belirten vivo Türkiye Pazarlama Müdürü Selin Dayıoğlu Kıran ise “vivo olarak, Türkiye Futbol Federasyonu ve A Milli Erkek Futbol Takımı’na iki yıl boyunca destek vermekten gurur duyuyoruz. Marka olarak, Türkiye’de adım adım büyürken, markamıza inandığımız kadar Türkiye A Milli Takımı’na da inanıyor ve güveniyoruz. Umuyoruz ki EURO 2020’de de hep birlikte sevineceğiz. İnşallah sonunda kupayı da alırız” dedi.

Türkiye Erkek A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş ise “Ülkemizi Avrupa Şampiyonası’nda temsil edeceğiz. Dünya Kupası’na katılma hedefimiz var. Sponsorlarımızı da büyük futbol ailemizin bir parçası olarak görüyoruz. Onlarla birlikte hedeflerimize ulaşacağımızı düşünüyoruz. Futbolumuzun marka değerinin büyümesi adına bu tarz anlaşmaları oldukça önemsiyoruz. Bu nedenle vivo firmasına ve tüm yetkililerine teşekkürlerimizi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.