Gürültü kirliliğini geridönüştüren billboard

Peugeot'dan sessizlik için atılan inovatif bir adım.

13.11.2019 - 13:51 | Sencer Uçar

Gürültü kirliliğini geridönüştüren billboard

Motorlu taşıtların da katkıda bulunduğu gürültü kirliliği geridönüştürülerek, oldukça sessiz çalışan elektrikli araçlar için enerji kaynağına dönüştürülebilir mi?

Yüzde 100 elektrikli otomobili e-208’in tanıtımı için Peugeot, gürültü kirliliğini elektrik enerjisine çeviren bir kampanyaya imza atıyor. Markanın ajansı BETC tarafından Paris’in en gürültülü noktalarından birine yerleştirilen bir billboard, piezoelektrik özellikli binlerce sensör sayesinde şehrin gürültüsünü geridönüştürerek, elektrikli otomobiller için şarj istasyonu fonksiyonu üstleniyor.

Markanın inovatif billboard’unda kullandığı teknoloji henüz emekleme aşamasında ve araçları şarj etmek için kullandığı enerjinin tamamını gürültüden elde edemiyor. Araçların şarj olabilmesi için şehrin elektrik şebekesine de ihtiyaç duyuluyor.

Kullanılan sistemin elektrikli araçları şarj etme konusunda yetersiz olduğunu ve elektrik şebekesine ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Peugeot Global Pazarlama ve İletişim Direktörü Thierry Lonziano, tüm bunlara rağmen, atılan adımı cesaret verici bir başlangıç olarak tanımlıyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Peugeot
  • Reklam Ajansı: BETC
Kaynak: Adweek