Noel Baba’nın kökenine Dickensvari bir yolculuk

Sainsbury's 150'nci yıl kutlamalarını Noel ruhuyla buluşturuyor.

13.11.2019 - 13:55 | Arzu Nilay Kocasu

Bu yıl 150’nci yaşını kutlayan İngiltere menşeli süpermarket zinciri Sainsbury’s, Noel iletişiminde geçmişe iki dakikalık bir yolculuk yaparak Noel Baba efsanesine Dickensvari bir yorum getiriyor.

Takvimler 1869’u gösterirken, Nicholas adında bir çocuğun yaşadığı haksızlık ve onu takip eden olayları konu alan reklam filmi Wieden + Kennedy imzası taşıyor.

Sainsbury’s Pazarlama Başkanı Laura Boothby, kampanyayı şu sözlerle yorumluyor: “Geriye bakıp, geçtiğimiz 150 yıl boyunca Noel’i tüm ulus için Noel kılmakta oynadığımız rolü kutlamak amacıyla bir reklam filmi hazırlamanın uygun düşeceğini hissettik. İster leziz bir hindiyle ister brüksel lahanası veya hatta egzotik mandalinalarla olsun, daima herkesin Noel’ine bir parça kıvılcım katılmasına yardımcı olduk.”

Sainsbury’s 150’nci yıl iletişimini, iki dakikalık reklam filmine ek olarak, yıl boyunca radyo, ilan ve açıkhava mecralarında da sürdürecek.

KÜNYE

  • Reklamveren: Sainsbury's
  • Reklam Ajansı: Wieden + Kennedy
  • Yönetmen: Ninian Doff
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.