Pantone’dan yeni renk: Porto Riko Güneşi

Kışın ortasında yazı arayanlara...

28.01.2022 - 15:33 | Simge Şenses

Pantone'dan yeni renk: Porto Riko Güneşi

Sıcak renkleri sevenlerden ve özellikle günbatımlarından gözünü alamayanlardansanız, Pantone’un renk paletine kattığı yeni tonu sevmeme ihtimaliniz oldukça düşük demektir.

Puerto Rico Sunshine (Porto Riko Güneşi) isimli yeni renk, ilhamını Porto Riko’nun tropikal iklimi ve tutkulu bir yaşam süren sakinlerinden alıyor. Porto Riko’yu doğal bir cennet olarak tanımlayan Pantone Başkan Yardımcısı Laurie Pressman, Porto Riko Güneşi’nin “bu cennetin sıcak ve konuksever ruhu ile neşeli düzeninin bir kutlaması” olduğunu ifade ediyor. Adanın güneşini dünyanın dört bir yanında hissettirmeyi hedefleyen rengin oluşturulma sürecinde ise adanın her köşesindeki güneş ışınlarını dikkatle inceleyen Porto Riko Üniversitesi Fizik Profesörü Héctor J. Jiménez’in payı büyük.

Pantone'dan yeni renk: Porto Riko Güneşi

Yeni renk, adanın turizm kuruluşu Discover Puerto Rico ve çevre dostu boya markası ECOS Paints işbirliğiyle duvar boyalarına da dönüşüyor. İşbirliği kapsamında ABD’ye ihraç edilecek sınırlı sayıda duvar boyası, şimdilerde kışı yaşayan ülke sakinlerinin içini Porto Riko Güneşi’yle ısıtacak.

Discover Puerto Rico CMO’su Leah Chandler, boyanın turistlere “Adanın tropikal cazibesinin sadece kısa bir uçak yolculuğu mesafesinde olduğunu” hatırlatmayı amaçladığını belirtiyor. Tabii seyahat etme imkânı olmayanların da bu boyayla evlerine yazı getirmelerinin önünde hiçbir engel yok.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ECOS Paints (@ecospaints)

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.