Gucci ile bir ütopya fantezisi

Gucci yeni koleksiyonunu geçmişten ilham alan bir dizi tabloyla tanıtıyor.

09.02.2018 - 14:27 | Arzu Nilay Kocasu

Gucci

Geçen yıl sonbahar – kış koleksiyonunun tanıtımı kapsamında Creature From the Black Lagoon, Forbidden Planet, Earth vs the Flying Saucers, Star Wars ve Star Trek gibi yapımlara selam duran bir reklam kampanyası hazırlayan Gucci, İlkbahar- Yaz 2018 kampanyasında bir kere daha günümüz gerçekliğinin sınırlarının dışına çıktı.

İspanyol sanatçı ve illüstratör Ignasi Monreal’in Gucci için Hieronymus Bosch, Jan van Eyck ve John Everett Millais gibi sanatçıların eserlerinden ilhamla bir dizi dijital tablo hazırladığı Utopian Fantasy isimli kampanya kapsamında hayat bulan eserler basılı ve dijital mecraların yanı sıra Gucci’nin Milan ve New York’taki “sanat duvarları” Gucci Art Walls’ta da sergilenecek.

Gucci

Gucci

Gucci

Gucci

Gucci

Gucci

Gucci

Gucci

Kampanya kapsamında bir de reklam filmi yayınlanan Gucci’nin Gucci Hallucination isimli yaklaşık iki dakikalık videosunda Ignasi Monreal, dijital resimler hakkında ufak bilgiler verdikten sonra, John Everett Millais’nin tablosu Ophelia’dan ilhamla hayat bulan resmin içine girerek izleyicisiyle vedalaşıyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Gucci
  • Ajans: Simmonds Ltd
  • Art Direktörler: Christopher Simmonds, Arthur Davison-Sharp
  • Yönetmenler: Jeremy Valender, Pundersons Gardens
Kaynak: Creative Review, Fashion Week Daily

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.