MediaCat

Arthur Sadoun gelecekten umutlu

Publicis Groupe CEO’su sektörün bir meydan okumayla karşı karşıya olduğunu kabul etse de enseyi karartmıyor.

Arthur Sadoun gelecekten umutlu

Geçtiğimiz yılı binde 8’lik büyümeyle kapatan Publicis Groupe, reklam ve pazarlama dünyasının bazı sorunlarla mücadele halinde olduğunun farkında. Ancak CEO Arthur Sadoun, grubun bu sorunların üstesinden gelebilmek adına kendine özgü bir vizyon belirlediğine inanıyor.

Sektörün bir meydan okumayla karşı karşıya olduğunu da, müşterilerinin bazı sorunlar yaşadığını da kabul ediyor ve ekliyor Sadoun: “Asıl mesele iş yapış biçiminizi dönüştürerek söz konusu meydan okumaya karşılık vermek ve müşterilerinin gelecekleri için ihtiyaç duydukları değeri yaratmak.”

Arthur Sadoun’u CEO koltuğuna getiren değişiklik de dahil olmak üzere, Publicis Groupe’un böylesi bir dönüşümden geçtiğini söylemek yanlış olmaz. Sadoun’un göreve geldiği haziran ayından bu yana yaşanan gelişmeler arasında “Power of One” modeli, yapay zekâ destekli profesyonel asistan platformu Marcel, ve grubun müşterilerine birey bazında hedefleme imkânı tanıyan Publicis Spine yer alıyor.

Arthur Sadoun önümüzdeki 18 ay içinde farklı sektörlerden tüm reklamverenlerin işlerini dönüştürüp tüketici yolculuğunu yeniden tasarlamaya çalışacaklarını düşünüyor -ki Sadoun’a göre bunu “pazarlama, teknoloji, data ve yaratıcılık olmadan yapmak mümkün değil”.

Uzun yıllar R/GA’in kreatif liderliğini üstlenen Nick Law’u Global CCO ve Publicis Communications’ın başkanı olarak gruba dahil eden Sadoun, Marcel’in de kullanıma açılacağı mayıs itibarıyla göreve gelecek yeni kreatif lideriyle geleceğe daha umutlu bakıyor. Sadoun, 2016’da binde 7, geçen sene binde 8 büyüme raporlayan holdingin 2018’de bu oranı daha yukarı çekeceğinden emin.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.