GSM operatörleri hakkında soruşturma kararı

Rekabet Kurumu 3 GSM operatörü hakkında soruşturma başlattı.

28.07.2017 - 17:50 | Sencer Uçar

GSM operatörleri hakkında soruşturma kararı

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş, Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. ve Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. hakkında soruşturma kararı alındığı duyuruldu. Yapılan açıklamada, bahsi geçen GSM operatörlerinin toplu kısa mesaj ihalelerinde kısa mesaj sonlandırma ücretlerinin altında teklifler vererek rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırdığı iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen önaraştırmanın Rekabet Kurulu’nca karara bağlandığı belirtildi.

Açıklamanın devamında ise “Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 03.07.2017 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak; Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 17-20/313-M sayı ile karar verdi” satırlarına yer verildi.

Kaynak: Hurriyet.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.