MediaCat

GroupM dijital iletişimcileri ‘Search Academy’de buluşturdu

Etkinlikte güncel SEM trendleri anlatıldı.

GroupM dijital iletişimcileri ‘Search Academy’de buluşturdu

GroupM tarafından 2011 yılından bu yana düzenlenen, Türkiye’nin ilk arama motoru pazarlaması organizasyonu olan Search Marketing Academy, bugün Sabancı Müzesi ‘The Seed’de gerçekleşti.

GroupM markalarının davet edildiği ve Google‘ın da konuşmacı ve içerik desteği verdiği organizasyon, GroupM COO’su Marc Panic ve Google Ajans Tarafı Küresel İş Lideri Steve Webb‘in açılış konuşması ile başladı.

Konuşmacılardan Milena Djuričić, ‘YouTube’a Stratejik Yaklaşım’ temalı sunumunda platformun birçok pazarlamacı tarafından gözden kaçırılan özelliklerine değindi. YouTube‘un TrueView video reklamlarının avantajlarını sıralayan Djuričić, reklamverenlere, videolar üzerinde linkler ekleyerek tüketicileri kendi karşılama sayfalarına yönlendirebilmelerine olanak sağlayan ‘harici notlar’ (external annotations) özelliğini daha sık kullanmaları gerektiğini söyledi.

Milena Djuričić, GroupM Search Academy 2013

Günün en ilginç sunumlarından birisini gerçekleştiren Daniel Waisberg ise Google Analytics‘in etkin kullanımı ile reklamverenlerin tüketicilerin kendi platformları üzerindeki gezinti öyküsünü nasıl çıkarabileceğini örnekledi. Reklamverenlerin Analytics’e yeni eklenen özelliklerden birisi olan ‘sıralı analiz’ (sequential analysis) özelliği ile tüketicilerin mobilden masaüstüne nasıl bir sıra takip ettiğini belirleyebileceğini belirten Waisberg, bunun promosyonların optimizasyonu için kullanılabileceğini belirtti.

Daniel Waisberg, GroupM Search Academy 2013

Etkinlik, Emre Açıkel’in moderatörlüğünde; Dell’den Carolyn Walsh’un, Kliksa’dan Nevgül Safkan’ın ve Turkcell’den Alpay Alptekin’in katılımı ile gerçekleştirilen ‘Performans Pazarlama’ paneli ve GroupM’den Yelda Erçiro’nun moderatörlüğünde; Maxus’tan Sibel Ülkü’nün, MEC’ten Eda Önsel’in, Mediacom’dan Ryan Mocan’ın ve Mindshare’den Meltem Moral’ın katılımı ile gerçekleştirilen ‘Entegre Pazarlama’ panelleri ile sona erdi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.