“Greta ‘Cehennem’e gidebilir”

Hem de gönül rahatlığıyla.

07.10.2021 - 15:41 | Simge Şenses

Greta "cehenneme" gidebilir

Yeni Zelanda menşeli pizza zinciri Hell Pizza, görenlerin ikinci kez dönüp bakmaktan kendilerini almakta zorlanacağı ilanlarla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Genç iklim aktivisti Greta Thunberg’ün adının yanında, “Cehennem’e gidebilir” ifadesinin yer aldığı ilanlar ilk bakışta sanıldığının aksine bir öfkeli bir hakaret değil, rahatlatıcı bir taahhüt niteliği taşımaktaydı.

Yılda bir milyonun üzerindeki pizza teslimatını karbon nötr hale getirmek için karbon kredileri satın alan şirket, teslimatlarının yüzde 100 karbon nötr olduğunu Greta Thunberg’ü restoranlarına davet ederek vurguladı.

Açıkhava kampanyasının yanı sıra marka, internet sitesi üzerinden Greta’ya bir de açık mektup yayınladı:

“Cehennem’e hoş geldin Greta,

Son zamanlarda küresel ısınmayla mücadele konusunda fazlaca laf kalabalığı olduğu konusunda hemfikiriz.

Bu nedenle, Yeni Zelanda’daki Hell Pizza ekibi, küresel boş vaatler cehennemine katkıda bulunmak yerine harekete geçmek için daha fazla çaba harcıyor. Ormanların yenilenmesi ve korunması için kullanılan yüksek kaliteli karbon kredileriyle her yıl 1 milyondan fazla teslimatı dengeleyerek yüzde yüz karbon nötr teslimat gerçekleştirmekten gurur duyuyoruz.

İklim lideri olduğumuzu öne sürmüyor olsak da, bunun diğer işletmeleri sürdürülebilir yolculuklarına 20 yılda değil, hemen şimdi başlamaya teşvik edebileceğini umuyoruz.

Gidecek daha çok yolumuz olduğunu biliyoruz, ancak bu konuda sözümüze güvenmelisin. En azından şimdilik.

Bu yüzden, eğer bir gün buraya gelir ve lezzetli bir dilim pizzanın tadını çıkarmak istersen (Vegan Mischief’imizi şiddetle tavsiye ediyoruz), o zaman Hell’e gelebileceğini bilmekten mutlu olacağını umuyoruz.”

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.