Denizden dijitale bir yolculuk

DenizBank'ın reklam yüzü Deniz Adam, Onur Ünlü'nün internet dizisinin senaryosuna dahil oldu.

06.06.2017 - 17:55 | MediaCat

Görünen Adam

2009 yılında Beyazıt Öztürk ve Erdal Özyağcılar’ın “Robinson ve Cuma” tiplemelerini canlandırdıkları reklam dizisiyle ekranlarda boy gösteren DenizBank’ın Deniz Adam karakteri farklı bir yapımda yeniden hayat buluyor. Yönetmen Onur Ünlü’nün yazıp yönettiği internet dizisi Görünen Adam’ın senaryosuna dahil olan Deniz Adam; DenizBank’ın ürün, hizmet ve uygulamalarını dizinin kahramanı Kurtuluş’a zor anlarında yardım ederek tanıtıyor.

Erkan Kolçak Köstendil, Osman Sonant, Selim Bayraktar gibi isimlerin yer aldığı 10 bölümlük dizi, DenizBank’ın paylaştığı verilere göre, YouTube üzerinden yayına girdiği 15 Mayıs’tan itibaren 163 bin kanal abone sayısıyla 9 milyonun üzerinde izlenmiş; 75 binin üzerinde beğeni ve 20 binin üzerinde paylaşım ile sektöründeki benzer projelerin yaklaşık 20 katı etkileşim elde etmiş.

DenizBank’ın Y ve Z Kuşaklarıyla temas noktalarının artmasına katkı sunmanın yanı sıra banka için bir kültür sanat yatırımı niteliği de taşıyan proje hakkında konuşan DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş stratejilerini şu sözlerle açıklıyor:

Görünen Adam“Bankamız, hem büyük önem verdiği dijital dünya ve kanallardaki varlığını bir adım öteye taşımak hem de yeni neslin temsilcileri olan, geleceğimizi şekillendirecek Y ve Z Kuşaklarıyla bağlarını kuvvetlendirmek üzere yepyeni bir yolculuk başlattı. Sektörde ilk defa bir reklam karakteri internet dizisinde yer alıyor, dizinin bir parçası haline geliyor. Hedef kitledeki ilk değerlendirmelerde de geniş yelpazedeki reklam uygulamamızla ilgili olumlu dönüşler alıyoruz, yapımın YouTube izleme trendinde üst sıralarda yer aldığını biliyoruz.

“Biz bu yeni yolculuğumuzda sektörümüzü fazla tanımayan gençlere ulaşmayı, onlarla daha fazla ilişkide olmayı amaçladık. Hatta Görünen Adam’dan sonra yine gençlerin ilgisini çekeceğine inandığımız, hatta onlara bir miktar cep harçlığı da kazandıracak yeni bir projemizi kısa süre içinde duyuracağız. Önümüzdeki dönemde benzer işleri hayata geçirme konusunda büyük heyecan duyuyoruz.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.