Apple’dan bir kıyamet uygulaması

Uygulamalar olmasaydı, hayat neye benzerdi?

06.06.2017 - 17:29 | Sultan Öncü Arslanoğlu

Apple'dan bir kıyamet uygulaması

Mobil uygulamaların olmadığı bir dünya hayal etmeye var mısınız? Apple, işletim sistemleriyle ilgili ana güncellemelerini paylaştığı etkinliği World Wide Developer Conference (WWDC) 2017’ye uygulamaların olmadığı bir dünyanın sorgulandığı apokaliptik bir reklam filmiyle start verdi.

Apple’ın bünyesine yeni katılan bir çalışana App Store’un sunucu odasında geçici bir masa verilmesiyle başlayan filmde, yeni elemanın uygulamalara güç veren fişi yanlışlıkla çekmesi sonucunda dünyadaki tüm uygulamalar silinmeye başlıyor. Dünyanın dört bir yanındaki egzersiz yapan, sevdikleriyle görüntülü konuşan ya da oyun oynayan insanlar, bu “App”ocalypse ortamında kendilerini kaosun ortasında buluyor.

YouTube fenomeni Brittany Furlan’ın selfie’lerinin çıktısını göstermeye çabaladığı, plastik cerrahın yüz değiştirme filtresini gerçek hayata taşıdığı bu felaket ortamı, Apple’dan gelen net bir mesajla son buluyor:

“Uygulama üretmeye devam et, dünyanın geleceği sana bağlı.”

Kaynak: Creativity Online

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.