Google’dan son yılların en sevimli iş başvurusu reddi

Google CEO'su ve 7 yaşındaki bir çocuğun mektuplaşma hikâyesi...

16.02.2017 - 11:36 | Tuğba Dülger Özöğretmen

Google'dan son yılların en sevimli iş başvurusu reddi
Google'dan son yılların en sevimli iş başvurusu reddi

Chloe ve babası Andy

LinkedIn şu aralar gelmiş geçmiş en ilham verici iş başvurusu ve aldığı ret cevabıyla sallanıyor. Başrollerde 7 yaşındaki İngiliz Chloe Bridgewater ve Google CEO’su Sundar Pichai var. Hikâye ise şöyle:

Chloe, bundan yaklaşık bir hafta önce, buzdolabı parçaları satışı yapan babası Andy Bridgewater’a, başka nerede çalışmak isterdin diye soruyor. Babası ise hem yaptıkları hem de havalı ofis hayatları nedeniyle Google olabileceğini söylüyor ve küçük kızına Google ofislerinin fotoğraflarını gösteriyor. Gördüklerinden hayli etkilenen Chloe ise kendisinin de Google’da çalışmak istediğini söyleyince babası Andy, isterse başvuru yapabileceğini söylüyor. Chloe’nin neden Google’da çalışmak istediğini ve hayallerini anlattığı sevimli başvuru mektubu Google’ın kariyer sayfasına yükleniyor.

Google'dan son yılların en sevimli iş başvurusu reddi

Henüz birinci sınıfa giden 7 yaşındaki bir çocuğun bu tutkulu davranışı ise Google tarafından hayli ilham verici bir yanıtla karşılık buluyor. Google CEO’su Sundar Pichai Chloe’ye ithafen bir mektup kaleme alıyor:

Google'dan son yılların en sevimli iş başvurusu reddi

“Sevgili Chloe,

Mektubun için çok teşekkürler. Bilgisayarları ve robotları sevmene memnun oldum ve umarım teknoloji hakkında öğrenmeye devam edersin. Eğer sıkı çalışıp hayallerinin peşinden gidersen, Google’da çalışmaktan Olimpiyatlarda yüzmeye dek aklına koyduğun her şeyi başarabileceğini düşünüyorum.

Okulunu bitirdiğinde iş başvurunu görmek için sabırsızlanıyorum!”

(Bu yazışmaların doğruluğunun Google tarafından onaylandığını da ekleyelim.)

Kaynak: Mashable