MediaCat

Google’dan kırık kalplere Sevgililer Günü desteği

Google Endonezya, Sevgililer Günü’nü kırık bir kalple geçirenlere birkaç mobil uygulama önerisi sunuyor.

Google’dan kırık kalplere Sevgililer Günü desteği

Sevgililer Günü geldi çattı. Algıda seçicilik yüzünden etrafınızda yalnızca birbirine deliler gibi âşık çiftler mi görüyorsunuz? Belki de artık olmayan bir aşkın hatırası tam da bu “özel” günde sizi ziyaret etmeye karar verdi, kendinizi telefondaki eski fotoğrafları karıştırırken buldunuz. Peki ya aslında hiç olmayan aşkların yasının tutanlar, siz bu Sevgililer Günü’nde ne yapıyorsunuz?

Her şeyin ilacı zaman ama kalbinizin bağışıklığına ufak bir destek sunmaktan da zarar gelmez. Hele de yakınlarda bu işe talip bir marka varsa… Google, mobil uygulamalarıyla Sevgililer Günü’nde nükseden hüzünleri bertaraf etmek için yardıma hazır.

Yardımını bir reklam kampanyasıyla detaylandıran markanın Güneydoğu Asya bölgesi kreatif lideri Asia Mira Sumanti’nin söylediğine göre Endonezya’da Google’da en çok aranan anahtar kelimeler olan “cara move on” (aşk acısı nasıl atlatılır – how to move on) ilhamla hazırlanan reklam filmi, özsevginin ve yaşamın güzelliğini takdir etmenin önemine vurgu yapıyor. Finlandiyalı reklam ajansı Superson imzası taşıyan reklam filmi Google’ın dokuz farklı mobil uygulamasını ve bu uygulamalarla sayesinde eski bir ilişkinin hatırasından nasıl uzaklaşılabileceğini anlatıyor.

Kampanya kapsamında reklam filminin yanı sıra bir de kit hazırlayan Google, “Aşk Acısını Atlatma Kiti”ni Endonezya’nın en meşhur bekâr/yalnız influencer ve içerik üreticilerine yollayarak onları Google uygulamalarını denemeye ve aşk acısını atlatma hikâyelerini paylaşmaya davet etti.

“Google olarak bilgiyi evrensel anlamda erişilebilir ve faydalı kılmak adına tasniflemek istiyoruz. Sevgililer Günü de buna dahil. Bu kampanyayla, bu ‘aşk ayı’nda diğer gruplar nezdinde taze bir bakış açısı geliştirmeye çalıştık” diyen Sumanti kampanyayı yorumlamaya şöyle devam ediyor:

“Aşk acısını atlatma ihtiyacı yaşın, cinsiyetin ve coğrafyanın ötesine geçen bir ihtiyaç. Evrensel olarak herkes için bir anlamı var. Google’dakiler olarak kendi aramızda “ya şöyle olsaydı” diye başlayan basit bir sohbetle temelini attığımız kampanya ulusal bir hal aldı. Bu fikre inanan, bizi destekleyen ve kampanyanın gerçekleşmesini sağlayan tüm iş ortaklarımıza, ajanslarımıza ve influencer’lara teşekkür ederiz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.