Google sanata soyunursa…

Teknoloji devinden sanatsal telefon kılıfları.

06.10.2017 - 09:45 | Gönül Hadımlı

Google sanata soyunursa...

Hayatın farklı alanlarında Google’ın herhangi bir ürününe rastlamak oldukça mümkün. Peki ya Silikon Vadisi devi, tüketicilerine yeni telefon kılıfları sunarsa?

Google bu noktada da farkını ortaya koyuyor ve ürünlerinin hem işlevsel hem de sanatsal olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Petra Cortright ve Baron Von Fancy ile “Google Artworks Live Cases” koleksiyonu için farklı tasarımlar yaratan şirket, kendine has telefon kılıflarını Google Store üzerinden tanesi 40 dolardan satışa sunmuş bulunuyor.

Los Angeleslı sanatçı Cortright, “21’inci yüzyılın Claude Monet’si” olarak anılıyor. Canlı, empresyonist eserleri çoğunlukla Barok ressamlarıyla ilişkilendiriliyor.

Baron Von Fancy ise günümüzde özellikle Y kuşağı tarafından popüler olan söylemleri tasarlayan New Yorklu bir sanatçı. Sanatçının eserleri sosyal medyadaki hayranlarına yönelik gibi görünse de kendisi aslında “insanları, telefonlarını sadece Instagram’a bakmak için kullanmak dışında da bir şeyler yapmaya teşvik etmeyi” amaçladığını söylüyor.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.