MediaCat

Burger King’ten korkutan mesaj

“Bir palyaçoya asla güvenme.”

Burger King’ten korkutan mesaj

Stephen King’in, beslenmek için her 27 yılda bir Derry kasabasına gelen ve sıklıkla elinde balonlarıyla palyaço kılığında etrafta dolaşmaktan hoşlanan Pennywise isimli kötücül bir varlığın hikâyesini anlattığı 1986 tarihli meşhur romanı It (O), 1990 yılında televizyonlarda yayınlanan ilk uyarlamasından 27 yıl (evet, 27) sonra bu kez beyazperde için tekrar uyarlandı.

Gerek geçmişten bugüne gelen ünü gerekse oyuncu seçimi ve yapım kalitesiyle beğeni toplayan film, gişe hasılatına bakılacak olursa, emekleri boşa çıkarmamış gözüküyor. Ancak bu haberin konusu It’in başarısı değil. Bu sabah, It’in bir başka markanın tanıtımına nasıl vesile olduğuna bakacağız –Burger King‘in.

Pennywise’ın “Ronald McDonald’a benzemesi” nedeniyle McDonald’s ile sürdürdükleri rekabette karşı tarafa haksız bir üstünlük sağladığını savunarak filmin yasaklanması için Federal Anti Tekel Hizmeti’ne resmî başvuruda bulunan Burger King Rusya’nın aldığı bu biraz anlaşılmaz kararın ardından, Burger King Almanya’dan güzel bir gerilla pazarlama hamlesi geldi geçtiğimiz günlerde.

27 Eylül 2017 tarihinde, Almanya’da film için düzenlenen bir ön gösterime katılan izleyicileri hedefleyen kampanyada marka, filmin sonunda ekrandan paylaştığı kıssadan hisseyle, iki saatlik filmi “Burger King’in en uzun reklamı”na dönüştürmeyi başardı.

Almanya menşeli ajans Grabarz & Partner imzalı kıssadan hissede marka, izleyicilere şöyle sesleniyordu: “Bir palyaçoya asla güvenme.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.