Vodafone Türkiye’ye yeni CEO

Gökhan Öğüt görevini Colman Deegan'a devredecek.

22.08.2016 - 20:52 | Arzu Nilay Kocasu

Vodafone Türkiye'ye yeni CEO

Vodafone Türkiye’ye Ekim 2009’da pazarlama direktörü olarak katılan ve Kasım 2013’ten bu yana Vodafone Türkiye CEO’su olarak marka bünyesindeki faaliyetlerini yürüten Gökhan Öğüt, yedi senenin ardından, 19 Eylül 2016 itibarıyla Vodafone Türkiye’den ayrılma kararı aldı.

İş hayatında başka fırsatları değerlendirmek üzere Vodafone Türkiye’den ayrılacak Öğüt’ün yerine gelecek isim ise Colman Deegan oldu. Deegan; Vodafone Grubu Afrika, Ortadoğu, Asya ve Pasifik (AMAP) Bölge CEO’su Serpil Timuray’a bağlı çalışacak.

AMAP Bölge CEO’luğunun yanı sıra Vodafone Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı olarak da görev alacak Serpil Timuray, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:

“Vodafone Grubu olarak, Türkiye’nin potansiyeline inancımız tam olarak ve uzun soluklu bir vizyon çerçevesinde, ülke ekonomisine artarak katkı sağlayacak yatırımlarımıza kararlılıkla devam edeceğiz. Vodafone’un, Türkiye’deki ilk 10 yılında, müşteri memnuniyeti odaklı stratejik programı ve güçlü profesyonel ekibi sayesinde 9,3 milyar TL gelir ve 22,4 milyon abone seviyesine ulaştığı başarılı performansını, Colman Deegan ile yeni dönemde daha da yükseltmek üzere çalışacağız.”

Vodafone Türkiye'ye yeni CEOVodafone’daki kariyerine 1998 yılında genel merkezde grup finans biriminde başlayan Colman Deegan 2007-2011 yıllarında Vodafone Grubu’nun tüm dünyadaki birleşme ve satınalmalarından sorumlu direktörü olarak görev aldı. 2011-2014 yıllarında Vodafone Hindistan Finanstan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı mevkiinde bulunan Deegan, Vodafone İtalya Finanstan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak sürdürdüğü son görevinin ardından üstlendiği Vodafone Türkiye CEO’luğu pozisyonu hakkında şu sözleri söyledi:

Vodafone Türkiye’ye katılmaktan ötürü son derece mutluyum. Türkiye’yi birçok kez ziyaret ettim ve insanların enerjisi, çalışkanlığı ve sıcaklığına her zaman hayran kaldım. Geçtiğimiz yıllarda elde edilen büyük başarıyı sürdürerek, Vodafone Türkiye’nin başarı hikayesini daha da ileriye götüreceğiz.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.