MediaCat

Global satın alma süreci tamamlandı

4.500 Pfizer Nutrition çalışanının Nestlè’ye katılacağı entegrasyon süreci başladı.

Global satın alma süreci tamamlandı

Nestlè, Pfizer Nutrition’ın satın alınmasıyla ilgili işlemleri tamamlayarak bebek beslenmesine yönelik global konumunu güçlendirdi. 11,85 milyar dolar tutarındaki satın alma işleminin tamamlanmasının ardından yaklaşık 4.500 Pfizer Nutrition çalışanının Nestlè’ye katılacağı entegrasyon süreci başladı.

Nestlè, düzenleyici kurumlarla ilgili sürecin pazarların çoğunda başarıyla sonuçlanmasının ardından, Pfizer Nutrition’ı satın alma işlemini 30 Kasım 2012 itibarıyla tamamladı. Böylece, yaklaşık 4.500 Pfizer Nutriton çalışanının Nestlé Nutrition’a katılacağı entegrasyon süreci de başlamış oldu.

Pfizer Nutrition’ın güçlü markaları ve ürün portföyü ile bulunduğu pazarlar, Nestlé’nin bebek beslenmesi alanındaki faaliyetlerini tamamlayacak. Pfizer Nutrition’ın satışlarının yüzde 85’i, nüfusu hızla artan gelişmekte olan pazarlarda gerçekleşiyordu.

Nestlè, satın alma işlemiyle ilgili düzenleyici kurumların onay sürecinin halen devam ettiği Kenya, Güney Afrika ve beş Latin Amerika ülkesiyle ilgili diğer stratejik alternatifleri gözden geçirmeye devam ediyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.