MediaCat

Getir 500 milyon dolar yatırım alıyor

Hızlı teslimat şirketi, mevcut yatırımcılarından 2,5 milyar dolar değerlemeyle 500 milyon dolar yatırım alacak.

Getir 500 milyon dolar yatırım alıyor

Financial Times’ın haberine göre Getir, 2,5 milyar dolar değerleme üzerinden 500 milyon dolar yatırım almak için yatırımcılarla anlaştı.

Operasyonel verimliliğini artırmak için yeniden yapılanma ve 2 bin 500 kişiyi işten çıkarma kararı alan hızlı teslimat şirketi, 18 ay öncekinin dörtte birinden daha düşük bir değerlemeyle yatırım topladı. 2022 yılının başlarında fon topladığında şirkete 11,8 milyar dolar değer biçiliyordu.

Aralık ayında Berlin merkezli rakibi Gorillas’ı, birleşik gruba 10 milyar dolar değer biçen 1,2 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alan Getir, Alman rakibi Flink’i satın almak için de görüşmelerde bulundu. ABD dahil dokuz ülkede hizmet verirken yıl içerisinde Fransa, İspanya, Portekiz ve İtalya’dan çekildiğini duyuran Getir, son olarak faaliyetlerine devam ettiği Türkiye, İngiltere, Almanya, Hollanda ve ABD’deki operasyonlarına odaklandığını açıklamıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.