MediaCat

Geleceğin mutfaklarına bugünden bakış

Beko, uluslararası mutfak teknolojileri fuarı Eurocucina 2024’te mutfaklarda dönüşüm vaat eden son teknolojilerini sergiledi.

Beko, İtalya’nın Milano kentinde 16-21 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen uluslararası mutfak teknolojileri fuarı Eurocucina 2024’te yeni tasarım, sürdürülebilir ankastre ürün serileri ve Sağlıklı Pişirme Köşesi konseptleriyle sunduğu teknolojilerini ziyaretçilerle buluşturdu.

Beko’nun Eurocucina 2024’te öne çıkardıkları arasında Midnight Ankastre Serisi, A-20% enerji bulaşık makinesi, 75 cm genişliğinde C Enerji Sınıfı A ses seviyesi HarvestFresh ve Metal Backwall’a sahip ankastre buzdolabı, Energyspin teknolojisine sahip yüzde 50 daha az enerji tüketen çamaşır makinesi, geniş hacimli Amerika tipi ankastre bulaşık makinesi, AirFry Özellikli Ankastre Fırın gibi ürünler vardı.

Türkiye’nin dünya mutfak aletleri üretiminde önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Arçelik Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Akın Garzanlı’nın paylaştığı bilgilere göre;

  • Dünya mutfak aletleri pazarının büyüklüğü 2023 yılında 280 milyar dolara ulaştı. Türkiye ise dünya fırın üretiminin yüzde 10’undan fazlasını gerçekleştiriyor.
  • 2023 yılında Türkiye’de üretilen mutfak aletlerinin yaklaşık yüzde 65’i ihraç edildi. Beko, 122 ülkeye mutfak ürünleri ve teknolojileri ihraç ediyor.
  • Avrupa beyaz eşya pazarının yaklaşık yarısını oluşturan ankastre kategorisinde son dönemde minimalist tasarımlar, akıllı mutfak teknolojileri, sürdürülebilir malzeme kullanımı ve kişiselleştirilmiş mutfaklar ön planda.

“Beko markamızla Avrupa’da beyaz eşyadaki liderliğimizi, ankastre kategorisinde sunduğumuz kaliteli, sürdürülebilir, yenilikçi ve şık ürün alternatiflerimiz ve istikrarlı sürdürdüğümüz pazar payı artışlarımız ile pekiştirmeye devam edeceğiz” diyen Garzanlı, Arçelik ve Whirlpool EMEA’nın Avrupa operasyonlarını birleştiren Beko Europe şirketinin kuruluşu sonrası katıldıkları ilk fuarın Eurocucina 2024 olduğuna da dikkat çekti.

Garzanlı, sözlerine şöyle devam etti: “Bu yıl Beko markamızın yanı sıra Beko Europe ile bünyemize katılan, tasarım, modern yaşam ve inovasyon odaklı Whirlpool, Indesit ve Hotpoint markalarıyla da Eurocucina’dayız. Whirlpool dünyanın önde gelen beyaz eşya üreticilerinden biri olarak yenilikçi teknolojileri, şık tasarımları ve geniş ürün yelpazesiyle kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunuyor. Indesit İtalya’da beyaz eşya pazarına liderlik ediyor. Hotpoint markası ise İngiltere’de 1911’den beri çamaşır makinesi pazarının ve İtalya’da ankastre pişirme teknolojileri pazarının lideri konumunda. Şirketimize yeni katılan markalarla birlikte sürdürülebilirliği iş stratejimizin merkezinde tutmaya devam edeceğiz. Geleceğin mutfaklarını bugünden tüketicilerimizle buluşturma hedefiyle tasarımından materyal kullanımına, enerji ve su verimliliğinden israfı önleyen teknolojilere odaklanarak müşterilerimize kusursuz mutfak deneyimi sunmayı amaçlıyoruz.”

“The Beko Inheritence” kampanyası yayında

The Beko Inheritance adlı yeni global kampanyasının da lansmanını gerçekleştiren Beko, ev aletlerinin dayanıklılığıyla ilgili endüstri standartlarını yeniden tanımlamayı hedefliyor.

İzleyenleri klasik bir cinayet gizemi senaryosunun içine çeken kampanya filmi, aile arasında yaşanan anlaşmazlıkla gerilimi tırmandırırken, sürpriz bir sonla eğlenceli bir tona bürünüyor.

Eurocucina 2024’te Akın Garzanlı ile yaptığımız söyleşiyi Mayıs sayımızda okuyabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.