Geçmişin büyüsü

Amazon Alexa'yla 1950'lere yolculuk.

25.01.2022 - 15:20 | Simge Şenses

Amazon’un yapay zekâ destekli sanal asistanı Alexa için hayata geçirdiği yeni küresel kampanya, izleyenleri aşk, müzik ve nostalji ekseninde kurgulanmış duygusal bir hikâyenin içine çekiyor.

Genç bir çifti 1950’lerdeki mezuniyet balolarında The Flamingos’un I Only Have Eyes For You parçası eşliğinde dans ederken gördüğümüz film, bir anda rotasını yaklaşık 50 yıl sonrasına çeviriyor. Aynı çifti bu kez evlerinin salonunda, aynı şarkı eşliğinde dans ederken görüyor; artık oldukça yaşlanmış olan kadının geçmişe dair anılarının kesilen müzikle birlikte uçup gidişini gözlerinden okuyoruz. Alexa’nın sesli komut üzerine şarkıyı yeniden çalması ise kadının anılarını ve eşine duyduğu hisleri yeniden canlandırmaya yetiyor.

Amazon, bu romantik hikâyenin akışı içerisinde yaşı ve ve teknolojiyle ilişkisi fark etmeksizin herkesin Alexa özellikli cihazları sesleriyle kolaylıkla yönetebileceği mesajını da iletmeyi başarıyor.

Droga5 London imzalı filmin prodüksiyonunu Park Pictures, yönetmenliğini Lance Acord üstleniyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Amazon
  • Reklam Ajansı: Droga5 London
  • Prodüksiyon Şirketi: Park Pictures, LA
  • Yönetmen: Lance Acord
Kaynak: Adobo Magazine

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.