Alphabet ve L’Oréal’den stratejik işbirliği

Alphabet'in sağlık teknolojileri şirketi Verily ve L’Oréal, cilt bakımını daha kişisel ve etkin hale getirmek için birlikte çalışacak.

25.01.2022 - 12:52 | Simge Şenses

L’Oréal, cilt biyolojisini daha iyi anlamak ve her bir tüketicisine kişiselleştirilmiş cilt bakım rutinleri oluşturmalarında yardımcı olmak amacıyla, Alphabet’in sağlık teknolojileri şirketi Verily ile iki program ekseninde ilerleyecek stratejik bir işbirliğine imza attı.

L’Oréal’in bilimsel cilt bilgisi ve Verily’ın kapsamlı klinik bilim yeteneklerinden yararlanacak ilk programda, cilt sağlığına ilişkin biyolojik, klinik ve çevresel bir bakış açısı oluşturmak üzere araştırmalar yürütülecek. İkincisinde ise L’Oréal’in aktif kozmetik bölümü ile Verily’ın Ar-Ge ekibi, dermatolojik rahatsızlıklarla mücadelede sensörler, yapay zekâ algoritmaları ve tele-teşhisi kullanan çözümler geliştirmek üzere birlikte çalışacak.

Verily’ın verilerine göre, dünya genelinde yaklaşık 1,9 milyar insan cilt sorunlarıyla mücadele ediyor. İnsanların bu sorunlarla başa çıkmalarına yardımcı olacak yeni çözümler geliştirmeyi odağına alan işbirliği hakkında Uluslararası Teledermatoloji Derneği Başkanı Dr. Amanda Oakley, “L’Oréal ve Verily arasındaki yeni ortaklık, dermatologlar ve tüketiciler için yenilik vaat ediyor. Bu stratejik araştırma işbirliğinin sonucunda cilt hakkında daha fazla şey öğrenmeyi dört gözle bekliyoruz” yorumunda bulunuyor.

Kaynak: Reuters, loreal.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.