MediaCat

Garanti’den hedeflemeye yeni bir boyut kazandıran kampanya

Bu kampanya hiçbir gösterimi boşa harcamıyor.

Garanti’den hedeflemeye yeni bir boyut kazandıran kampanya

Mobil bankacılık uygulamasının kullanımını yaygınlaştırmak isteyen Garanti Bankası, daha başarılı bir hedefleme ile sadece hâlihazırda uygulamaya sahip olmayan kişilere ulaşmak istemiş. Punch Ajans ile işbirliğine giden marka, hedefine ulaşmak için mobil platformlarda uygulamaların birbirleri ile kurdukları etkileşimden faydalanan bir kampanya yürütmüş.

Kampanyada, Milliyet‘in mobil uygulamasına entegre edilen kod ile kullanıcının mobil cihazında Garanti’nin mobil uygulamasının yer alıp almadığının kontrolü sağlanmış. Böylece bankanın kullanıcıları uygulamayı indirmeye davet eden reklamlarının sadece uygulamaya sahip olmayan kullanıcılara iletilmesi sağlanmış.

Kampanyanın yüzde 18 indirme oranına ulaştığına dikkat çeken ajans, bu oranın benzer kampanyalarda gözlemlenen ortalama orandan 10 kat daha yüksek olduğuna vurgu yapıyor. Ajans ayrıca, günde 500 indirme sayısına ulaşılan kampanyanın önceki kampanyalardaki maliyeti yarı yarıya azalttığını söylüyor.

Künye:

Reklamveren: Garanti Bankası
Kampanya: The Most Targeted Mobile Ad
Reklam Ajansı: Punch
Kreatif Direktör: Ali Musa Paça
Art Direktör: Mert Şentürk
Metin Yazarı: Nur Yıldırım
Müşteri İlişkileri: Koray Öztürk
Yayın Tarihi: Aralık, 2013

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.