Game of Thrones hayranlarına spoiler sigortası

İngiliz sigorta firması, spoiler kurbanlarının yanında.

17.05.2019 - 15:46 | Arzu Nilay Kocasu

Game of Thrones hayranlarına spoiler sigortası

Dünya genelinde ilgiyle izlenen, yeni bölümleri merakla beklenen yapımları takip edenlerin karşı karşıya oldukları en büyük mağduriyetlerden biri “spoiler yemek” hiç şüphesiz. Patavatsız bir arkadaşın kötü bir şaka yapmaya karar vermesi veya kötü niyetli bir sosyal medya kullancısının ilgiyi üzerine çekmek istemesiyle öğrenilen kritik bir bilgi, hevesle beklenen dizinin koca bir bölümünün heba olmasına neden olabilir.

Bilhassa Game of Thrones’un final sezonuyla şiddeti iyice artan ve internet kullanıcılarının kaçmalarının gitgide zorlaştığı spoiler belasından mustarip olanlara ufak bir teselli sunmak isteyen Birleşik Krallık menşeli sigorta firması Endsleigh Insurance Services, Game of Thrones keyifleri spoiler ile gölgelenen diziseverlere özel bir poliçe hazırladı.

Diziyi ABD ile eşzamanlı olarak izlemek için sabahın ikisine kadar bekleyen veya dizi ABD’de yayınlandıktan 19 saat sonra, ertesi gün yeni bölümü izleyecek olan Game of Thrones hayranlarının spoiler kurbanı olmaları durumunda onlara 100 pound’a kadar ödeme yapmayı taahhüt eden firma, ayrıca, mağdurlara dizinin sekiz sezonuna da erişebilecekleri özel bir Now TV üyeliği verecek.

Endsleigh Pazarlama Müdürü Julian Alpan’ın açıklamasına göre firmanın, Game of Thrones özelinde hazırlanan sigorta poliçesini -hedef kitlenin göstereceği ilgiye göre- başka diziler için de düzenlemesi gündemde. Şimdilik yalnızca 10 kişilik kotası bulunan Game of Thrones Sigorta Poliçesi’ne başvurular ise 26 Mayıs tarihinde sona erecek.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.