MediaCat

Fransız mağaza zinciri iflasını açıkladı

Markanın Fransa genelinde 26 mağazası bulunuyordu, bine yakın çalışan işsiz kaldı.

Fransız mağaza zinciri iflasını açıkladı

Fransa’da ekonomik krize dayanamayan Virgin zincir mağazaları, 2013 yılın ilk haftasında iflasını duyurdu. Şirket, internet satışlarının, kendi satışlarını sekteye uğrattığını açıkladı.

DHA’nın haberine göre, Virgin’in, Fransa genelinde 26 mağazası bulunuyordu. İflas kararının ardından şirkette çalışan bine yakın kişi işsiz kaldı.

Halkın daha çok internet üzerinden alışveriş yapmasının Virgin zincirler mağazasında halkaların kopmasına neden olarak gösterildi. Firma yönetimi uzun yıllardır krizde olduklarını, artık ödemelerde zorluk yaşadıklarını ifade etti.

Daha çok medya, teknoloji, iletişim ürünleri CD, DVD, kitap satan Virgin mağazaların iflasının ardından Fransa’nın bir başka büyük medya alışveriş zincir mağazaları Fnac da internet alışverişine karşı ayakta zor durduklarını duyurdu. Yıllardır zarar eden Fnac şirketinde çalışan 11 bin işçiden 2012 yılında 500 çalışanın işine son verilmişti.

 

(kaynak: DHA, Hürriyet)

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.