Ferit Şahenk’ten sonra Şevket Sabancı da gıda işine el atıyor

Esas Holding, KFC, Pizza Hut ve Pizza Hut Delivery restoranlarının hisselerini almak için Rekabet Kurumu'na başvuruda bulundu.

07.12.2012 - 10:48 | MediaCat

KFC pizza hut sabancı

Anadolu Ajansı’ının haberine göre işadamı Ali Sabancı’nın da ortakları arasında yer aldığı Esas Holding, Türkiye’deki Kentucky Fried Chicken (KFC), Pizza Hut ve Pizza Hut Delivery restoranlarının hisselerini almak için Rekabet Kurumu’na başvuruda bulundu.

Rekabet Kurumu’nun resmi internet sitesinde yayımlanan duyuruya göre, merkezi İstanbul’da bulunan ve Türkiye genelinde KFC, Pizza Hut ve Pizza Hut Delivery restoranlarını işletmekte olan Turkent Gıda ve Turizm Sanayi Anonim Şirketi’nin tüm hisselerinin, merkezi İstanbul’da bulunan Esas Holding Anonim Şirketi ve hissedarları tarafından devralınması için başvuruda bulunuldu.

Şevket Sabancı’nın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Esas Holding’de, başkan yardımcılığı görevini Emine Kamışlı yürütüyor. Ali Sabancı, Erhan Kamışlı ve Çağatay Özdoğru ise yönetim kurulu üyeleri arasında bulunuyor.

Hürriyet’in haberine göre, Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emine Sabancı Kamışlı, satın alma ile ilgili görüşmelerin devam ettiğini ve bu kapsamda rekabet kuruluna başvurulduğunu belirterek, “Görüşmeler henüz sonuçlanmış değil. Esas Holding olarak bulunduğumu sektörlerdeki büyüyemizin yanı sıra gıda alanında da büyümek istiyoruz” diye konuştu.

 

(kaynak: AA, Hürriyet)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.