Felis sohbetleri: Demet İkiler

Bu yıl Felis Medya Bölümü'nün jüri başkanlığı Demet İkiler'e emanet.

21.04.2017 - 10:16 | Sultan Öncü Arslanoğlu

Felis sohbetleri: Demet İkiler

Bu yıl Felis Medya Bölümü Jüri Başkanlığı görevini WPP Ülke Müdürü ve GroupM Türkiye CEO’su Demet İkiler yürütecek. İkiler ve jüri üyeleri mecra, hedef kitle ve sektörel olmak üzere üç kategori altında hayata geçirilen yaratıcı kampanyaların medya kullanımlarını değerlendirecekler.

Felis Medya Bölümü özelinde gerçekleştirdiğimiz röportajın tamamını MediaCat Mayıs sayısında bulabilirsiniz. Şimdi, 3 soru 3 cevapta iş hayatına dair samimi itiraflarda bulunan Demet İkiler’e kulak veriyoruz.

İlk ödülünüzü nereden kazanmıştınız? Nasıl bir deneyimdi sizin için?

Ben iş hayatının getirdiği ödülleri kişisel almıyorum doğrusu. Şirketin, ekibin ve o ödülleri almamızı sağlayan müşterin ortak başarısı olarak görüyorum. Benim 10 yıl boyunca yöneticiliğini yaptığım Mindshare hem lokal hem de uluslararası bazda pek çok önemli ödüller aldı, hâlâ da almaya devam ediyor. Senelerdir Felis’de de yılın ajansı seçiliyor. Bildiğiniz gibi artık çok geniş bir gruptan sorumluyum dolayısıyla tüm şirketlerimizin aldığı ödüllerin hepsine sevinme şansım oluyor. Kişisel olarak da Women to Watch’un ilk Türkiye seremonisinde global lider kategorisinde ödül almıştım. Son yıllarda Türkiye’nin en güçlü kadın CEO’ları arasında ilk 10’da yer alıyorum ama bu iki durumu da yine kendime mal etmiyorum açıkçası. Bu aslında bizim şirket olarak gösterdiğimiz performansımız.

İş hayatındaki temponuzu nasıl koruyorsunuz?

Yıllar içinde daha iyi öğrendim yüksek tempoyla baş etmeyi. İlk 10 ila 12 sene çok fazla ve çok uzun saatler çalıştım, az tatil yaptım. Eve, üst üste sadece 3-4 saatliğine gittiğim bir 10 gün hatırlıyorum mesela. Ama tabii ki gençlik enerjisi başka bir şey. Daha rahat altından kalkıyorsunuz. Bir de motivasyon çok önemli, ben kendi kendini kolaylıkla motive edebilen ve işini çok seven bir insanım. Beraber çalıştığım kişilerden de enerji olarak beslenmeye çok açığım. İyi geçen bir toplantı, kazanılan bir iş, başarıya ulaşmış bir kampanya, içten gelen bir teşekkür, göz göze gelip de anlaşmak, beraber atılan bir kahkaha, bütün bunlar benim için yakıt gibi. Enerjimi bunlardan alıyorum. Ama yılların getirdiklerine karşı durmak adına kendime çok iyi baktığımı da söylemeliyim. Düzenli olarak spor yapıyorum, çok iyi besleniyorum ve erken yatıyorum.

Yeni teknolojilerle aranız nasıl? Sıklıkla takip ediyor musunuz?

Bu durum benim adıma biraz ilginç aslında. Çünkü yeni teknolojileri öğrenmek ve bizim için atılması gereken adımları belirleyebilmek adına çok emek verdim, vermeye de devam ediyorum. Hatta ciddi anlamda tutkulu savunucusu oldum değişen ortamın. Ancak kendi hayatımda ne kadar kullandığımı sorarsanız sadece işime yarayan şeyleri kullanıyorum.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.