FCB ve Artgroup birleşti

FCB İstanbul, FCB İzmir ve Artgroup birlikteliğinden oluşan yeni yapı FCB ARTGROUP adını aldı.

19.02.2015 - 11:52 | MediaCat

FCB ve Artgroup birleşti

Dünyanın en büyük 4 reklam holdinginden biri olan Interpublic Group of Companies (IPG) Network’ünde yer alan FCB İstanbul ve FCB İzmir, Artgroup‘la güçlerini birleştirerek FCB ARTGROUP adını aldı.

FCB International’ın Başkanı Sébastien Desclée “Artgroup yerel kimliğini koruyarak küresel alanda faaliyet göstermenin önemine inanıyor ki, bu da FCB’nin küresel felsefesine mükemmel şekilde uymakta. Pazardaki konumumuzu güçlendirmek için iki ajansın olanaklarının, uzmanlıklarının ve aynı heyecanı paylaşmalarının yaratacağı sinerjinin, tüketiciler tarafından sevilen ve sektör tarafından takdir edilen işler yapmamızı sağlayacağına inandık. Artgroup’un 29 yıllık yerel tecrübesi, bizim küresel gücümüzle bütünleştiğinde hem iş ölçeği hem de yetenek anlamında FCB ARTGROUP’un Türkiye reklam pazarında fark yaratacağına inanıyorum” dedi.

FCB ARTGROUP’u mevcut Artgroup, FCB İstanbul ve FCB İzmir direktörleri ile Özgür Sağlam ve Fehmi Özkan eş başkanlar sıfatıyla birlikte yönetecek.

Fehmi Özkan “Küresel destek, stratejik bilgi ve yaratıcı potansiyel ile birleştiğinde, tüketici davranışlarını hedefler doğrultusunda değiştirebilen, Türk tüketicilerinin duygularını harekete geçirebilecek ve sektörümüz tarafından da takdir edilen başarılı işlere çok yakında imza atacağımıza inanıyoruz” derken, Özgür Sağlam ise “Ajansı, şu andaki ve gelecekteki potansiyel markalarımızı büyütecek, sektörde gerçekleştirdiği işlerle ses getirecek yeteneklere yönelik bir çekim merkezi haline getirme konusunda oldukça kararlıyız” dedi.

FCB ARTGROUP’un bu birleşme sonrasında küresel ve ulusal reklamverenleri arasında, Tesco Kipa, Nivea Beiersdorf, Dyo, Coca-Cola, Adel Kalemcilik (Faber Castell, Graf von Faber Castell, Adeland, Adel), Mondelez (Oreo), Eczacıbaşı Girişim Pazarlama (Egos), Sinpas, Café Breno, Balance, Intersport, Delonghi, Kenwood, Suzuki, MNG, Mercedes Benz, IKMIB, 11880, Tisan, Kozmoklinik ve KGM Electric yer alıyor.

Desclée, FCB’den ayrılarak kariyerinde yeni fırsatları değerlendirecek olan FCB İstanbul CEO’su Elif Önay’a da katkıları için teşekkür etti. Desclée “FCB olarak, hem bu süreçteki desteği hem de geçtiğimiz 16 yıl boyunca yaptığı değerli katkılar için Elif’e minnetlerimizi sunuyor, kendisine kariyerinin yeni aşamasında sonsuz başarılar diliyoruz” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.