Faroe Adaları sunar: Uzaktan Turizm

Seyahat yasağı nedeniyle dış dünyaya kapanan Faroe Adaları'ndan yaratıcı bir çözüm.

16.04.2020 - 12:20 | Sencer Uçar

Faroe Adaları sunar: Uzaktan Turizm

Coronavirus salgını nedeniyle seyahatlerin kısıtlandığı, ülkelerin sınırlarını dış dünyaya kapattığı bugünlerde darbe alan sektörler arasında turizmin de yer aldığı su götürmez bir gerçek.

Sektörün içinde bulunduğu duruma ve geleceğine ilişkin çözüm arayışları tüm dünyada devam ederken, Kuzey Atlantik’teki adalar birliği Faroe Adaları konuya sanal bir yöntemle yaklaşıyor. Turistleri adaları uzaktan ziyaret etmeye çağıran Remote Tourism (Uzaktan Turizm) adlı bir proje geliştiren ülke, sosyal izolasyon kaynaklı sınırların güvenli ve eğlenceli bir şekilde aşılmasını mümkün kılıyor.

İlk bakışta herhangi bir video oyundan farksız gibi görünen Uzaktan Turizm projesinde kamerayla donatılan Faroe Adaları sakinleri turistler için doğada gezintiye çıkıyor. Sanal turistler, ekranlarındaki yön tuşları aracılığıyla adalıları yönlendirebiliyor. Uygulamada zıplama tuşu bile mevcut.

Uzaktan Turizm’de gezintinin kontrolü dakika başı başka bir sanal turiste geçiyor. İzleyici sayısında ise herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Merak edilen sorular ise yanıtlarını Facebook Live ve Instagram üzerinden sunuluyor.

Faroe Adaları’nı remote-tourism.com adresi üzerinden ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.