Farkındalık için alev alan ilanlar

A Perfect Planet'ın son bölümünü ekrana taşıyan BBC, iklim değişikliğine dikkat çekmek için kendi ilanlarını ateşe verdi.

05.02.2021 - 11:26 | Sencer Uçar

Farkındalık için alev alan ilanlar

Doğanın gezegenimizi kusursuz kılan güçleri üzerine bir belgesel serisi hazırlıyor, son bölümünü Dünya’nın kusursuz dengesini hiç olmadığı kadar sarsan insana ayırdığınız serinizin tanıtımını kuvvetli bir farkındalık mesajıyla birleştirmek istiyorsanız, kendi ilanınızı ateşe vermek iyi bir seçenek olabilir.

Sir David Attenborough’nun sunumuyla hayat bulan A Perfect Planet belgesel serisi için BBC’nin izlediği yol da bu. Son bölümünde gezegen için en yıkıcı tehdit olan insanı konu edinen belgeselin tanıtımını iklim değişikliğine dikkat çeken etkili bir kampanyaya dönüştürmek isteyen BBC, A Perfect Planet ilanlarını “güncelledi”.

İlk adımı geçtiğimiz yıl kasım ayında atılan kampanyanın açıkhava ilanları, belgeselin son bölümünün ekranlara gelmesinin ardından “insan eliyle” tahrip edildi. Ormanların yer aldığı billboard’lar alev aldı, yüzen balıkların arasına plastik atıklar karıştı, kuraklık açığa çıktı.

Kampanyanın ardındaysa geçtiğimiz yıl Kont Dracula’yı billboard’larda yaşatan BBC Creative var.

KÜNYE

  • Reklamveren: BBC
  • Reklam Ajansı: BBC Creative
Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.