MediaCat

Karanlıkta bir gölge, Dracula peşinizde

Kont Dracula billboard’larda yaşıyor.

Karanlıkta bir gölge, Dracula peşinizde

Bram Stoker’ın kült eseri Dracula’yı yeniden yorumlayarak Kont’un sadık takipçilerine her biri 90 dakikadan oluşan üç bölümlük bir dizi sunan Netflix ve BBC One, Steven Moffat ve Mark Gatiss imzalı yeni yapımları Dracula’nın tanıtımı için sosyal medyada ses getiren bir açıkhava kampanyasına imza attı.

Kampanya kapsamında Londra (Brixton Road) ve Birmingham’a (Upper Dean Street) yerleştirilen ve gün ışığında üzerinde birkaç kazığın çakılı olduğu alelade panoları andıran billboard’lar karanlıkla birlikte yeni bir anlam kazanıyor. Billboard’lara olası bir vampirle karşılaşma durumunda kullanılmak üzere içinde bir adet kazığın bulunduğu birer kutunun eşlik ettiği kampanya BBC Creative imzası taşıyor.

BBC Creative Kreatif Lideri Olly Harnett reklam kampanyası hakkında “Dracula için hazırladığımız kampanya, izleyiciye bu klasik vampir hikâyesinin olağanüstü uyarlamasından hiç şüphesiz taze ve umulmadık bir şey bekleyebileceğini gösteriyor. Hazırladığımız bu eşsiz kampanya bugüne kadar üstlendiğimiz en zahmetli yapılardan biri; aydınlıkta billboard’a çakılmış alelade kazıklar, akşam olup da Kont bir gölge olarak hayat bulduğunda yeni bir anlam kazanıyor” açıklamasında bulunurken, BBC One Pazarlama Başkanı Chris Hooper projeyi şu sözlerle anlatıyor:

“Dracula’nın Sherlock’un yaratıcılarının imzasını taşıyan bu versiyonu kara mizah ve rock yıldızı ışıltısıyla işlendi. Kampanyamızın Steven [Moffat] ve Mark’ın [Gatiss] klasik bir karaktere getirdikleri taze bakış açısını yansıtmasını istedik. Bu nedenle, kampanyada kullandığımız her öğe (kampanya sloganımız ‘Bloody Legend’dan tanıtım videolarında Lust For Life’ı kullanma kararına ve efsaneye şakacı, alaycı bir yaklaşımda bulunan bu özel billboard’a varıncaya kadar) şaşırtmak üzere tasarlandı.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.