MediaCat

Facebook’tan yeni reklam uygulaması

Financial Times’ın haberine göre ‘news feed’ de reklamlı hale geliyor.

Facebook’tan yeni reklam uygulaması

Facebook reklam gelirlerini arttırmanın yanı sıra yeni reklam imkânları sağlamak konusunda da çalışmalarına devam ediyor. Financial Times’ın haberine göre önümüzdeki Temmuz ayından itibaren Facebook’un ‘news feed’ olarak bilinen haber kaynağı sayfasında otomatik olarak, sessiz bir şekilde 15 saniyelik reklam filmleri oynamaya başlayacak. Kullanıcıların ilgilenmesi halinde yeniden, bu defa sesli olarak oynayacak reklam filmlerinin, uygulamanın ilk aşamalarında sınırlı sayıda olması planlanıyor.

Financial Times‘ın haberine göre hâlihazırda Facebook’un müşteri konseyinde yer alan Unilever, American Express ve Coca-Cola yeni reklam uygulamasına ait ilk denemelerde yer alan markalar olacak.

Bu uygulama Facebook’un bu yıl reklamverenlere sunduğu ilk yenilik değil. Sosyal medyanın dev ismi kısa zaman önce reklamverenin hedef kitlesine ulaşmak konusunda daha isabetli olabilmelerine imkân veren yeni reklam ürünleri Lookalike Audiences, Managed Custom Audiences ve Partner Categories‘i tanıtmıştı.

Kaynak: The Drum

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.