Facebook’tan “su pozitif” olma taahhütü

Facebook, 2030'a dek küresel operasyonlarında tükettiğinden daha fazla suyu çevreye geri kazandırma sözü verdi.

19.08.2021 - 17:08 | Simge Şenses

Facebook'tan "su pozitif" olma taahhütü

Facebook, 2030 yılına kadar “su pozitif” olma taahhütünü kamuoyuyla paylaştı. İklim krizinin acil eylem gerektirdiği farkındalığıyla harekete geçen ve küresel operasyonlarında tükettiğinden daha fazla suyu çevreye kazandırma sözü veren Facebook, yılda 850 milyon galondan fazla suyu yenileyecek projelere yatırım yapacağını açıkladı.

Şirketten konuyla ilgili gelen açıklamada, “Bu iddialı hedefe ulaşmak, su sıkıntısının yüksek olduğu bölgelerde başlattığımız su yenileme çalışmalarıyla, tesislerimizde su verimliliğini artıracak teknolojilerin bir kombinasyonunu gerektirecek. Bazen bir havzanın sürdürülebilirliğine en etkili katkıların, suyu geri kazandıran projelerin ötesine geçtiğini de anlıyoruz. Bu nedenle dünya genelindeki su havzalarında katalizör etkisi olabilecek projelere de yatırım yapıyoruz. 2030’a kadar su pozitif olmak uzun vadeli bir hedef, ancak son 10 yılda kaydedilen muazzam ilerlemelere dayanarak bunu başarabileceğimizden eminiz. Bunun gibi taahhütlerin daha sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek hususundaki küresel yarışa anlamlı bir katkı yapabileceğine inanıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Facebook Newsroom

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.