Facebook’tan asılsız haber tespitine yardımcı eğitim aracı

“Asılsız Haberleri Tespit Etme” kılavuzu kullanıma açıldı.

06.10.2017 - 14:53 | MediaCat

Mozilla Facebook'taki reklamlarını çekti

İnsanlara asılsız haberleri tespit etmeleri konusunda yardımcı olma amacındaki Facebook, Türkiye’deki kullanıcıların hizmetine yeni bir eğitim aracı sundu. 5 Ekim 2017 tarihinden itibaren kullanıma açılmaya başlanan “Asılsız Haberleri Tespit Etme” kılavuzu, kullanıcıların dikkatini çekmesi amacı ile Türkiye’de Facebook kullanan 44 milyon insanın Haber Kaynağı’nın en tepesinde belirecek.

Kullanıcılar, kılavuz gösterimine tıkladıklarında Facebook Yardım Merkezi’ne ulaşarak; web uzantılarının kontrol edilmesi, kaynağın araştırılması ve söz konusu başlıkla ilgili diğer raporların aranması gibi konularda daha fazla bilgi ve kaynağa ulaşabilecek. Facebook bu araçla hem platform içinde hem de dışında asılsız haberleri tespit etme konusunda insanlara yardımcı olmayı hedefliyor.

Asılsız haberlerin Facebook topluluğu açısından zararlı olduğuna ve doğru bilgi akışının önünde engel teşkil ettiğine inanan Facebook, asılsız haberlerle mücadelede sürekli olarak yeni araçlar geliştiriyor. Facebook’un söz konusu çalışmalarının önemli parçalarından birini de insanların asılsız bir haberle karşılaştıklarında daha bilgili kararlar vermelerine yardımcı olacak taktiklerin paylaşılması oluşturuyor.  Asılsız haberlerle mücadele kapsamında Türkiye’de Kadir Has Üniversitesi ile işbirliği yapan Facebook, platformu kullanan insanlar için güvenli ve saygılı bir deneyim oluşturmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.