Vodafone marka stratejisini yeniledi

36 ülkede markasını yeniden konumlandıran Vodafone, yeni stratejisiyle dijital çağda tüketiciyle aynı yolda yürüyebilmeyi hedefliyor.

06.10.2017 - 14:56 | Gönül Hadımlı

Vodafone marka stratejisini yeniledi

Vodafone bugün Çırağan Sarayı’nda düzenlediği basın toplantısında marka stratejisini, logosunu ve sloganını yenilediğini duyurdu. Vodafone, yeni marka konumlandırma stratejisi kapsamında “Gelecek heyecan verici. Hazır mısın?” sloganıyla, dijital çağda tüketicilerin endişelerine karşı onlarla birlikte yürüyeceğini söylüyor.

36 pazarda faaliyet gösteren Vodafone’un yeni marka konumlandırma stratejisi 17 ülkeden 30 bin kişiyle yapılan bir araştırma sonucunda geliştirildi. Araştırma sonuçları, 18-24 yaş arası gençlerin yüzde 62’sinin gelecek için iyimser olduğunu ortaya koyuyor. Türkiye’de ise bu oran yüzde 56 oranında seyrediyor. Araştırmaya katılan gençler, 20 yıl sonrasının yaşam standartlarının bugünden çok daha iyi olacağını düşünüyorlar.

Vodafone marka stratejisini yeniledi

Geleceğe iyimser bakan tüketicisinin endişesinin “değişen dijital çağa ayak uydurmak” olduğu üzerinden yola çıkan Vodafone bu yolculukta yenilenen marka stratejisiyle tüketicisinin yanında, iyi bir yol arkadaşı olacağını söylüyor.

Basın toplantısında yeni strateji hakkında konuşan Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan, Vodafone olarak geleceğe iyimser bakmak için birçok nedene sahip olduklarından bahsetti ve yeni stratejilerindeki hedeflerini; “Yeni marka konumlandırmamızla da yeni trendlerin yeniden şekillendirdiği dünyamızda müşterilerimizin ve toplumların uyum sürecine ve başarısına destek olmayı hedefliyoruz” sözleriyle açıkladı.

Deegan’ın hemen ardından söz alan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, Vodafone’un kendisini müşteri karşısında bir tedarikçi değil iş ortağı olarak konumlandırdığını belirterek; tüketicilerin, özellikle de gençlerin gelecek hakkında iyimser olduklarını ve bu düşüncenin Vodafone’u da çok heyecanlandırdığını söyledi. Aksoy, aynı zamanda tüketicinin dijital yolculukta bir yol arkadaşı arayışında olduğunu ve Vodafone olarak bu talebe karşılık verebilmek adına yeni marka konumlandırmalarıyla ve stratejileriyle bugün burada olduklarını belirtti.

Yeni marka konumlandırması kapsamında bir reklam filmi yayınlayan markanın filminin yapımı Ridley Scott Associates imzası taşıyor.